Fendi – módní dům extrémů

/ Redakce

Fendi je módní značka, která neopustila rodinný kruh svých zakladatelů a její historie se začala psát již v roce 1918. Svou světovou pověst získala díky módním extrémům, velkým kožešinám a malým kabelkám. V 80. letech se jméno Fendi stalo znakem elitářského přepychu mezinárodní smetánky, a to především díky značkovým kožichům a logu se dvěma FF, které navrhl Karl Lagerfeld.

O pár let později dochází k ústupku kožešin, a to převážně díky aktivitám ochránců zvířat a značka Fendi zaznamenává svůj úpadek.  Její slávu zachránily vzpomínky na dětství, které prožila vnučka Maria Silvia Venturini Fendi se svou babičkou, zakladatelkou této módní značky. Maria si vzpomněla na její kabelku, kterou její babička milovala a znovu ji představila světu. Hvězda značky Fendi opět stoupala. Tato kabelka s názvem Baguette letos oslavila své 12. výročí znovuzrození a její obliba nijak neklesá.

„Když navrhuji, někdy mám pocity, které bych mohla nazvat vizionářské“, říká Maria Silvia Venturini Fendi.

Tato značka je v České republice známá především z módních časopisů, což je veliká škoda. Zkuste si  její eleganci, preciznost, kvalitu materiálů a hlavně styl, který je vhodný i pro všední nošení. Ukažte všem váš vytříbený vkus a sladěnost. Fendi je módní značkou plnou extrémů, velkých kožešin, překrásných kabelek. Modely této značky nepatří mezi ty, které nejsou nositelné a jsou vhodné jen pro módní mola. Je to svěží móda ulice. Fendi kabelky jsou nadčasové a utváří čistý styl dnešní emancipované a úspěšné ženy.

Značka Fendi je stále na výsluní, což dokazují i módní variace pro rok 2011. Karl Lagerfeld si nikdy nepotrpěl na romanci a nostalgii. Ani letos nezklamal svou kolekcí, jejíž pilíře tvoří barevnost a geometrie. I tak jsou ale jeho modely vzdušné a pro letošní léto zcela nezbytné.

 

Foto: fendi.com; beinstyle.cz; facebook.com/fendi

0 Comments

Leave a Comment