Fendi Resort 2015

/ Redakce

Jakmile na trh přijde nová kolekce, rázem je ta předchozí zapomenuta. Aby se tomuto Karl Lagerfeld vyhnul, použil pro kolekci Resort 2015 pár prvků z předchozích modelů.

Graffiti zpět na scéně

Fendi Roma graffiti utváří historii této značky již v roce 1988 a nyní se opět dostává do popředí. Objevuje se i v této kolekci a famózní kreativní ředitel Karl Lagerfeld vystihuje svou aktuální tvorbu ozdobami na šatech, hedvábnými kalhotami a bavlněnými topy. Vše ve stylu pop-art či sportovní eleganci. Nechybí ani orchideje z podzimní a zimní kolekce a tak vzniká dynamická, barevná a energická kombinace pro nadšené dívky a ženy s životní sílou.

Komplexní textury a tvary, kalhoty s proužky, harmonicky nařasené šaty, puntíky i květiny naznačují hravost samotného návrháře. Kontrastní odstíny, jasné barvy, kombinace tmavě modré, terakotové, bílé, světlé modré i oranžové udávají základní barvy celé přehlídky.

Změť motivů či propracované kombinace?

Nejsou to jen graffiti, které můžete očima doslova hltat, kolekci obzvláštňují i etnické symboly či nápisy „Fendi Roma“. Kožešinové límce, síťky i rafinované záhyby na této kolekci jednoduše nemůžete přehlédnout.  I sportovní styl designér pojal po svém, žádné nudné tepláky a sportovní podprsenky, ale styl, ke kterému se doslova hodí i lodičky.

Možná se může na první pohled zdát, že jde o zmatek nad zmatek, avšak když se zadíváte do hravých a energických kombinací uvidíte, že tato kolekce má svou duši.  Hodí se do víru velkoměsta i za romantikou na venkově. Nechejte se pohltit a fascinovat nápady velikána Lagerfelda ve spojení se značkou Fendi.

Foto: Archiv značky