Fenomén: Cara Delevingne

/ Redakce

Modelka může být takzvaným ramínkem na šaty, ale jednou za čas se objeví nějaká, která na sebe strhne pozornost i osobností a vyjadřováním. Všem takovým kraluje Cara Delevingne, která i tentokrát ovládla fashionweeková mola.

Její dravý, drzý a vtipem sršící charakter si získal příznivce po celém světě. Když Cara předvádí, nikdo už ji snad nevidí jako bezejmennou modelku – po mole se prochází jako osobnost, která mnohdy zastíní samotné šaty.

Na její přitažlivost vsadili návrháři a značky i tentokrát. Vypisovat jména všech by bylo na několik odstavců, ale jsou jimi například Diane von Furstenberg, Jason Wu, Marc Jacobs, Oscar de la Renta, Rodarte, Mulberry, Topshop Unique, Burberry, Versace, Saint Laurent či Louis Vuitton. Prezentace otevírala i zavírala.

Jen co Cara sestoupí z mola a vyjde do ulic, obestoupí ji kruh fotografů, za který by se nemusela stydět ani mimořádná ikona Anna Dello Russo. Její osobní styl je blízký mladým fanynkám – charakteristické výrazné nápisy na trikách, kožené bundy a tenisky jsou ztotožnitelné snadno. Příznivci ji zakládají stránky na sociální síti Facebook i Tumblr a následně množí fotografie ze zákulisí, z osobního života i z mola, které buď Cara sama publikuje na svém Instagramu, nebo ji „cvakne“ fotograf cizí.

Britská modelka držící titul Modelka roku 2012 British Fashion Council ovládla mola už před rokem. Její první výrazná kampaň byla pro značku Burberry, pro kterou aktuálně propaguje nový parfém Body Tender. Dosáhla toho už ale mnohem více. Mimo jiné její tvář momentálně zdobí březnové vydání britského Vogue.

Ke Kate Moss přirovnávaná Cara Delevingne zastínila nejen ostatní modelky, ale i svojí sestru, taktéž modelku, Poppy. Těžko odhadovat, co se stane, až se její kouzlo ohraje, či přijde nová hvězda. Zatím se však Cara z módní oblohy neztrácí.


Foto: Fscebook.com; Press Chanel