Fenomén krátkých vlasů

/ Redakce

Krátké vlasy se dostávají v poslední době opět do popředí a užívají si svoji slávu naprosto logicky. Sestříhané, vystříhané, rovné s ofinou, s patkou nebo úplně na kluka, bez ohledu na věk nebo barvu vlasů – krátké účesy sluší všem.

Když si americká herečka Anne Hathaway nechala ostříhat vlasy kvůli své filmové roli v Bídnících, měli všichni šok. V jejím případě zcela jistě pozitivní. Podobně na tom byla i herečka Emma Watson, jejíž kratinký účes vyzdvihl její šarm a dal vyniknout pravidelným obličejovým rysům a i Anna Wintour ji nechala proniknout do fashion story ve Vogue.

Kultovní krátce sestříhané vlasy “na kluka” nosila i modelka Twiggy a herečka Audrey Hepburn, která se nechala ostříhat i ve své roli princezny ve filmu Prázdniny v Římě.

I ve světě modelingu se už modelky s krátkými vlasy snadněji prosazují. Příkladem může být britská modelka Agyness Deyn, které její styl účesu vynesl nemálo práce na významných světových kampaních. Kultovním se stal i krátký účes Victorie Beckham, který následoval celý svět.

Poprvé v historii letos vyhrála krátkovlasá slečna soutěž Česká Miss. Gabriela Kratochvílová dala všem jasně najevo, že s délkou vlasů se nezvyšují šance na vítězství.

Krátké vlasy byly a jsou zkrátka fenomén, o kterém stojí za to minimálně uvažovat. Když pomineme estetiku a jednoduchost účesu, můžeme vzít v potaz například všechny praktické aspekty.

Účes s krátkými vlasy je jednodušší a praktičtější na údržbu a péči. Správný střih skvěle podtrhne a zvýrazní váš obličej a v neposlední řadě budete vypadat mladší, v krátkém účesu budete mít prostě větší šmrnc. I čeští kadeřníci už zařazují do svého portfolia speciální kolekce pro krátké účesy. Příkladem může být salon Petry Měchurové nebo Roberta Starého.

Pokud se tedy chystáte ke kadeřnici či kadeřníkovi a připravujete si oblíbenou větu ”jen sestřihnout konečky prosím” zkuste být tentokrát odvážnější a zkraťte je. Pořádně!

Foto zdroj: Pinterest.com, Facebook.com, Archiv firem