Filmová oslava nebo velkolepý večírek?

/ Redakce

Začal nám nový měsíc červenec. Dětem začaly prázdniny. Začala nám politická diktatura pana prezidenta. Začal 48. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Začíná týden exkluzivních přehlídek Haute Couture.

Kdo by to řekl, že červenec přinese tolik nových začátků? Některé nás potěší a některé doufáme, že zase opět skončí. Já osobně na skok navštívila Karlovy Vary, které opět praskají ve švech. Bohužel sobotě nepřálo počasí, a tak nejstylovějším módním doplňkem tohoto dne nebyly velkolepé dlouhé róby, ale černý deštník, který bylo jen velmi těžké přehlédnout. Nicméně narazila jsem i na několik českých „hvězd“, které ochotně pózovaly se svými fanoušky, dávaly si dobré jídlo nebo rozdávaly podpisy čekajícím divákům v dlouhých frontách. Můj amatérský fotoaparát zastihl například Jana Kačera s manželkou Ninou Divíškovou při podpisování „památníčků“ nebo Ondru Brzobohatého s partnerkou Taťánou Kuchařovou při fotografování s fanoušky. I přes nepřízeň počasí však nikomu nechyběla dobrá nálada.

Při procházce po kolonádě jsem nedokázala ignorovat všudypřítomné ruské nápisy a mnoho butiků, které nabízí světové módní značky. Když jsem pozorovala návštěvníky festivalu, příliš zajímavých outfitů jsem neobjevila. Velký prim hrály především kabelky. Opět zvítězila značka Louis Vuitton a ihned poté Michael Kors, který se skutečně v poslední době těší velké popularitě v Čechách. A co červený koberec? Vzhledem k neuvěřitelnému mediálnímu ataku jsem se rozhodla příliš tuto oblast nesledovat. I když právě módní magazín by tuto roli měl sehrát. Bohužel bulvární deníky se snaží v tomto ohledu značně prorazit, a tak mi připadá zbytečně ztrácet čas nad fotografiemi, které oběhnou celý internet rychleji, než se celebrity stihnout usadit v hlavním sále.  A fušovat do řemesla redaktorkám, které na celém festivalu nejvíce obdivují ukazováček významného herce Johna Travolty pod tričkem, nějak nemám příliš chuť.

Iconiq.cz se nyní soustřeďuje na jiné začátky. Již dnes večer odstartují dlouho očekávané přehlídky Haute Couture. Na jedné z těch předních máme poprvé své zastoupení. Přehlídka Dior Haute Couture bude ostře sledována naší redaktorkou, ale především i skvělou fotografkou Kamilou Písaříkovou. Ta vás bude přímo z Paříže informovat o svých zážitcích, o celebritách, které se přehlídky budou účastnit v obecenstvu a o samotné atmosféře, která na takové akci panuje. Nebude chybět ani reportáž ze samotné Paříže, která ožívá letním sluncem. Ale především nebudou chybět mimořádné fotogalerie, které vám vše přiblíží mnohem více než jakákoli slova.

Iconiq.cz je velice poctěn, že může být součástí tak významné módní události a posouvá jeho význam zase o kousek dál.

Foto: Soukromý archiv, Profimedia.cz