Filmové ceny se rozdávají

/ Michaela Hošková

Začátek nového roku je vždy ve znamení slavnostních ceremoniálů. Předávání filmových i hudebních cen je v plném proudu a módní domy a návrháři pracují ve dne v noci na robách hodných červeného koberce.

18. ledna rozdával Hollywood další filmové ceny Screen Actor Guild Awards a znovu naznačil, kdo bude pronášet svou děkovnou řeč za zlatou sošku nesoucí jméno Oscar, která pro herce znamená to největší vyznamenání. Jaké šaty si nominovaní pro tento významný večer obléknou je zatím ve hvězdách, ale jak dopadl tento, už víme a můžeme říci, že bylo na co se dívat.

Herečka Cate Blanchett, která má velkou šanci zazářit i na Oscarech, se oblékla do jemně růžové róby Givenchy a šperků Chopard, které její jemnost ještě umocnily.

Cate Blanchett

Americká herečka a zpěvačka Amy Adams se rozhodla pro tmavě modré šaty Antonio Berardi, které nás zaujaly svým originálním střihem. Do sexy rozparku bylo nutné zvolit ty správné botičky, aby vše bylo doladěno k dokonalosti. Amy zamířila do butiku Jimmy Choo a udělala dobře.

Amy Adams

Na červeném koberci od ledna ještě ani jednou nechyběla herečka Julia Roberts, která tentokrát zazářila v netradiční róbě pro červený koberec. Julia se neuchýlila ke klasickým šatům nýbrž k modelu připomínající tzv. overal sytě růžové barvy značky Valentino. Do ruky si vzala klasické psaníčko Roger Vivier.

Julia Roberts

Julia Roberts

Manželka Bena Afflecka krásná herečka Jennifer Garner nás absolutně nadchla jednoduchou vysoce elegantní róbou z dílny MaxMara. Celkový vzhled doladila šperky David Webb, kabelkou Salvatore Ferragamo a nádherným účesem, který lze jen tiše obdivovat.

Jennifer Garner

Stále skvěle naladěná britská herečka Helen Mirren, je nejen ve svém oboru absolutní jedničkou, ale i na červeném koberci vždy patří mezi nejlépe oblečené celebrity. Tentokrát zvolila šaty Escada, kabelku Jimmy Choo a šperky Neil Lane. Celek byl sladěn jak do stylu tak barev. Navíc Helen vše podtrhla svým odzbrojujícím úsměvem, který ji můžeme všichni jen závidět.

Helen Mirren

Další ikonou světového filmu je bezesporu Meryl Streep, která tentokrát zvolila střídmé šaty černé barvy z dílny Stelly McCartney. K šatům zvolila černé lodičky značky Salvatore Ferragamo a šperky zlaté barvy, které dodaly celkovému vzhledu na eleganci.

Meryl Streep

Na předávání cen SAG nechyběla ani slavná moderátorka Oprah Winfrey, která celý život bojuje s přebytečnými kily a její postava se mění stejně jako počasí. Tentokrát se Oprah předvedla opět ve skvělé formě, a tak neváhala si obléci přiléhavou róbu modro-fialového odstínu značky Badgley Mischka, kterou sama přizdobila výraznou broží z ateliéru Lorraine Schwarz.

Oprah Winfrey

Americká herečka Sandra Bullock stále dokazuje, že čas se v jejím případě rozhodně zastavil. Její lesklé šaty Lanvin temně zeleného odstínu jí opravdu velmi slušely. K takto výrazným šatům je důležité mít delikátní ruku ve výběru šperků a módních doplňků. To Sandra nebo její stylista zvládli na výbornou. Sandálky Jimmy Choo a psaníčko Roger Vivier byly tou správnou volbou.

Sandra Bullock

Foto: Profimedia.cz