Filmy o módě, které musíte vidět

/ Redakce

I přes to, že už je oficiálně jaro, to vypadá, že oteplení je stále v nedohlednu. Nevíte, jak strávit dlouhé ponuré večery? Máme pro vás několik tipů, jak si je zkrátit sledováním filmů o módě.

The September Issue

Zajímá vás, jak to v redakci módní bible chodí? Pusťte si The September Issue. Anna Wintour vás vezme do zákulisí amerického Vogue. Uvidíte, jak náročné jsou přípravy zářijového čísla, které je jedním z nejobsáhleších v celém roce. Kromě Anny poznáte mnoho dalších vlivných lidí módy. Například Grace Coddington, která před nedávnem Vogue opustila po 25 letech. Takto vypadá pravý Ďábel nosí Pradu.

september-issue-4

Single Man

Film, který je skvělý od začátku až do konce. Za jeho vytvořením stojí Tom Ford, takže není divu že je film po vizuální stránce naprosto dokonalý. Nečekejte ale klasický prostý film o módě typu Ďábel nosí Pradu. V tomto snímku je totiž kromě dokonalých herců, kostýmů a domů mnohem víc.

A-Single-Man-074

Yves Saint Laurent

Dokumentární film o příběhu samotného Yves Saint Laurena. Film je především o jeho osobním životě a o tom, jak mladý Yves založil dnes jeden z nejzdnámějších módních domů. Dokument je určitě poviností každého milovníka módy. Takže pokud jste ho doposud neviděli, určite to napravte!

Yves_Saint_Laurent_04

Dior a já

Dokument o Rafu Simonsovi, který se v roce 2012 stal kreativním ředitelem značky Dior. Je o tom, jak Simonse hned na začátku čeká nelehký ukol. Navrhnout kolekci za pouhých 8 týdnů namísto obvyklých 5 měsíců. Dokument je autentický a oproti YSL v něm není nahlédnuto tolik do soukromého života designéra. Naopak Dior a já poukazuje na to, kolik práce a úsilí stojí vytvořit kolekci pro haute couture. Pokud jste milovníci Rafa stejně tak jako já, určitě se na film podívejte a připomeňte si, jak dokonalý byl Dior pod jeho vedením.

Dior-and-I-2-Vogue-26Feb15-pr_b