MBPFW: Atmosféra v sále i backstage

/ Redakce

Letošní ročník MBPFW je za námi a s ním i spousta zážitků nejen z pomyslného přehlídkového mola. Pojďte nahlédnout prostřednictvím fotografií trochu za oponu celé akce.

Módní akce jsou vždy výzva. Jako aktivní pozorovatel, host nebo jako fotograf si užívám přípravy, celkovou atmosféru a pokud mám možnost nahlédnout i do zákulisí, bývám vždy nadšená. Letos mi to na MBPFW bylo umožněno a mé dojmy jsou velmi pozitivní. Backstage byla plná smíchu, organizovaného chaosu a úsměvů. Cennější je o to víc, že tempo bylo velmi dynamické a čas, za který musely být jednotlivé looky hotové, velmi krátký. Absence stresu byla velmi příjemnou součástí celé atmosféry v backstage.

backstage (13)

Účesy modelek měly na starosti dva kreativní týmy kadeřníků pod vedením Craiga Hughana a značky Kevin Murphy, druhý tým vedl se svým týmem zkušený kadeřník Robert Starý. Každou modelku tak připravoval několikačlenný tým, který měl díky své sehranosti vše hotovo velmi rychle. Jednotlivé modelky byly navíc pod dohledem kadeřníků i těsně před vstupem na “molo”.

backstage (33)

O make-up se postaral početný mezinárodní tým MAC Cosmetics pod vedením senior make-up artistky Netty Szekely z Izraele a vše klapalo a především vypadalo opravdu perfektně. Na jednotlivý look měli vizážisté zhruba 20minut. Pozorovala jsem systém, ve kterém se jednotlivé týmy pohybují s noblesou a kreativní jistotou a tam v backstage na mě poprvé padl dojem, že jsem opravdu na módní akci světového formátu.

backstage (38)

I samotné přípravy a čekání na vstup na “molo” se obešly bez zbytečného nepříjemného stresu, který bývá bohužel často přítomen na takovýchto akcích. Podle choreografky Adély Stodolové, která se starala o přesný vstup modelek na “molo”, za to mohl perfektně zorganizovaný tým, který se dobře zná a spolupracuje již dlouho. Bylo to znát, smích a vtipy o blondýnkách byly příjemnou součástí adrenalinu před přehlídkami.

IMG_9051 copy

Profesionální kreativní týmy v backstage mi daly zapomenout na mírné rozladění v podobě nepohodlných a nedůstojných lavic, na kterých se při přehlídkách sedělo, a také na špatné osvětlení přehlídek, které dávalo zabrat nám fotografům a bohužel často nepozdvihlo modely jednotlivých autorů. A to je škoda především.

Organizátorům bych tak do budoucna přála více důmyslnosti při plánování jednotlivých sekcí a také noblesy, kterou jsem viděla v zákulisí u celého přípravného týmu, kterému se sluší dodatečně zatleskat.

Foto: Kamila Písaříková