MBPFW: Petra Ptáčková klade důraz na ruční práci

/ Redakce

Kreativní návrhářka Petra Ptáčková vnesla do auly právnické fakulty uměleckého ducha, kterým všem přítomným potvrdila, že má její práce osobitý řád, díky němuž jsou všechny modely naprosto precizní.

Přehlídka S/S 2015 Catwalk Petry Ptáčkové naplnila po umělecké stránce všechna očekávání. Návrhářka svými modely nabízí publiku i budoucím zákaznicím, aby se stali součástí jejích módních představ a pohádek, které ji inspirují. Studium v Paříži bohatě zúročila a do svých kolekcí ze sebe vydává vše. I přes komplikovanost některých modelů si své zákaznice Petřina kolekce vždy najde, jinak tomu s velkou pravděpodobností nebude ani tentokrát.

Petra Ptáčková

V pořadí třetí kolekci druhého dne přehlídek v rámci MBPFW 2014 odstartovaly modelky s výraznými pokrývkami hlavy (na něž jsme již zvyklí z předchozích kolekcí), z čehož některé zakrývaly jejich obličeje úplně. Nesouměrné střihy halenek i šatů, vrstvené materiály i ručně přišívané flitry byly jen hrstkou nápadů v různorodě namixovaném poháru.

Opět byla k vidění náročná ruční práce, do detailu zpracované i ty nejmenší součásti modelů a rovněž komplikované, často pro běžné nošení nepraktické zpracování. Petra tak znovu docenila ruční techniku, kterou se naučila ve Francii na prestižní škole Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne.

Petra Ptáčková

 „Kolekce na jaro/léto 2015 je opět silně spjatá s mým dětstvím. Tak jako již dříve se inspiruji knihou, která pro mě něco znamená. Tentokrát je to Opičí král, román ze staré Číny o zrození a zkrocení zázračné opice,“ prozradila Petra svoji inspiraci. „Řada bude stejně jako příběh plná květů, divokých barev a přírodních živlů, bojů s démony i se sebou samým, odvaze změnit sebe i změnit celý svět.“ 

A tak skutečně tam, kde nebyly výrazné průstřihy, navrhla Petra květinové i zvířecí motivy s hlubokou myšlenkou, která je součástí její tvorby. To si nenechal ujít ani v dobré náladě přihlížející Jaromír Jágr nebo nepřehlédnutelná součást dnešního programu, model Rick Genest přezdívaný Zombie Boy zahalený do černého hábitu s průstřihy doplněného o červenou obuv.

Petra Ptáčková představuje své kolekce v rámci módních týdnů v mnoha zemích světa a reprezentuje tak skutečnost, že i mladá návrhářka pocházející z Česka má v módním průmyslu své právoplatné místo.

Foto: Kamila Písaříková, Jan Branč