MBPFW: Polankova temná banda rytířů

/ Redakce

Do závěrečné přehlídky pátečního programu vkládali všichni přítomní obrovské naděje. Hlavně poté, co jsme s ostatními vzpomínali na Jakubovu extrémně vydařenou loňskou prezentaci během MBPFW.

Bylo to zatím vůbec poprvé, kdy byste v aule fakulty jen stěží hledali místo k sezení. Poprvé, kdy byste těsně před začátkem přehlídky slyšeli spadnout špendlík na zem. Asi jsem to raději měla vyzkoušet, ale atmosféra plná napětí publikum doslova přikovala k lavicím již po zhlédnutí prvního modelu. Respektive modelky, která všechny přítomné uhranula svým pohledem díky dramatickému make-upu a speciálním ledkám na oči.

Od Jakuba jsme zvyklí s každou kolekcí na něco nového, netradičního, máme od něj prostě a jednoduše vysoká očekávání, s čímž se musí návrhář vyrovnat.

Letos vsadil vše na velké trumfy, jelikož měl v rukávu nejen povedený hudební doprovod, ale také potetovaného Ricka Genesta nebo tvář celé události, modelku Janu Knauerovou.

Jakub Polanka (34)

Kolekce pro jaro/léto 2015 je inspirována kultovním snímkem Star Wars. “Fascinují mě záběry z Hvězdných válek, kde africká krajina s tradičním obydlím získává s futuristickými prvky náladu jakýchsi “sci-fi nomads”. Navíc mě baví i slovní hříčka s názvem Star Wars – legendární bojovníci se stávají terčem paparazzi,” uvedl sám Jakub.

S první modelkou, která vstoupila na molo, bylo jasné, že tento český talentovaný návrhář opět rozjíždí velkou hru, ve které vsází na atypický střih oděvu, jeho naopak typické vrstvení a dramatičnost podpořenou hranatými siluetami.

Jakub Polanka (24)

Jakub se držel především neutrální barevné palety, kterou prokládal černobílými nebo královsky modrými modely zkombinovanými se zlatými či jinak výraznějšími doplňky – teniskami a silnými náramky.

Opět nechyběly vesty, dlouhé kabáty, vzdušné šaty i široké kalhoty, často namixované s nepřehlédnutelnými topy, jež se pyšnily výraznou ramenní částí.

Návrhář nám přesně po roce opět dokázal, že se právoplatně řadí k tomu nejlepšímu, co momentálně česká designérská scéna nabízí a my se již nyní těšíme na to, co předvede příště. A přesně takový dojem by měl návrhář velkého formátu zanechat, nemyslíte?

Foto: Kamila Písaříková, Jan Branč