MBPFW: Petra Balvínová spojila přírodu s technologií

/ Redakce

Záplava plameňáků a solární panely jako další porce k tomu. Tak to jsou přesně dva prvky, které nám utkvěli v paměti ihned po skončení přehlídky návrhářky Petry Balvínové.

Pro Petru Balvínovou a její osm let mladou značku TIQE jsou typické následující charakteristiky – ženskost, křehkost, elegance a také vtip protínající napříč její kolekce inspirované životem vlastních klientek.

Nejinak se tomu odehrává i letos v kolekci jaro/léto 2015. Nová kolekce je podle vlastních slov Petry doplněná o energii a spojitosti nesourodého, návrhářka se totiž rozhodla vedle záplavy plameňáků vsadit na novodobou technologii a do celého procesu zapojila také barevné solární panely doplněné o led kabely umístěné kolem obličeje či na rukou, díky nimž si může jejich nositelka například dobít mobilní telefon.

Tiqe by Petra Balvínová

Balvínová nechala modelkám romantické rozevláté vlasy, svůdný vzhled doplnila o rudou rtěnku, a aby se postarala o trochu hravosti a přízemnosti, obula jim obyčejné bílé tenisky a na hlavu některé z nich posadila hravé kšilty.

Se vší parádou tak představila kolekci plnou kabátků, vyztužených korzetových topů, zdobených pouzdrových sukní či volných šatů nad kolena. Nechyběly ani krátké sukénky, a rozevláté modely kontrastující s těmi, které měly tvar pevně daný, jakobyplastický.

Tiqe by Petra Balvínová

Jedno je jisté, Petra docílila zajímavého efektu – spojila přírodní motivy s pulzující energií moderního života, ve kterém se již bez moderních technologií zkrátka a jednoduše neobejdeme. A přesně to je prvek, díky němuž si kolekci s přibývajícími dny znovu lehce vybavíme.

Foto: Kamila Písaříková