MBPFW: Trio La Formela vyzdvihlo punkové sedmdesátky

/ Redakce

Kolekce návrhářského tria La Formela byla pro mnohé přísedící největším překvapením sobotního dne. Je totiž plná kontrastů, odvážných kombinací prvků a materiálů i nesmrtelného punku.

A přesně na takové věci nejsme u tria zaměřujícího se na ženskost a mírný underground úplně zvyklí. “Naše oděvy vychází z uměleckého základu, promítají se v nich odkazy na historii, kulturu, tradice a přírodu,” říká o své tvorbě česko-slovenská trojice ve složení Antonín Soukup, Miroslava Kohutiarová a Katarína Ravasová.

Často se tedy v jejích kolekcích setkáváme s elementy sahajícími do minulosti, které jsou převedeny do podoby současné estetiky s notnou porcí ženskosti.

V kolekci pro jaro/léto 2015, jež je inspirována krajinou výtvarného umění prolínající se s oděvním světem 70. let v čele s punkovou kulturou, se ovšem návrháři rozhodli vystoupit ze své komfortní zóny, povolit ještě více uzdu fantazii a nezapomenout na odvážné mixování zajímavých prvků a neotřelých materiálů.

LaFormela

Přehlídkové molo tak zasypaly drsně vyhlížející modelky zajaté v okovech, neforemných střizích šatů z neoprenu či v širokých kozačkách.

La Formela tentokrát vsadila na poměrně různorodou barevnou paletu, k vidění byly černobílé, lososové i neonově zelené outfity zdobené mnoha zajímavými detaily od širokých rukávů, třásní, efektních zipů, až po syntetickou síťovinu.

LaFormela

V jejich nové kolekci najdete nejen plisované sukně nebo bavlněné šaty, ale také zajímavé a velice odvážné topy, bundy nebo kalhoty s vysokým pasem.

Kombinace různých střihů a délek tak dala zapomenout definicím o klasické ženské siluetě, což už jen podpořilo celkový dojem momentu překvapení a neočekávaného vstoupení do světa experimentu.

Foto: Kamila Písaříková