-->

Francouzi odhlasovali normální ženu

/ Redakce

O problematice příliš hubených modelek jsme slyšeli nespočetkrát. V poslední době se začíná pomalu, ale jistě situace měnit.

Francie oficiálně odhlasovala na začátku letošního dubna zákon, který zakazuje modelingovým agenturám najímat modelky s BMI (Body Mass Index) nižším jak 18 při výšce 1,75 m. Ministr zdravotnictví, Marisol Touraine, prohlásil, že je to přímý signál všem ženám, které považují modelky jako jistý bod krásy.

Doposud bylo běžné, že modelky těmto kritériím neodpovídaly. Agentury budou podstupovat pravidelné kontroly a případné porušení zákona bude trestáno miliónovými pokutami.

Je dobré, že situaci se snažili regulovat i na východě v Izraeli, či na jihu ve Španělsku a Itálii, kde se reformě zatím daří modelingové agentury regulovat a dohlížet, aby bylo vše tak, jak má.

Uvidíme tedy, jak se projeví tento zákon na příštím Paris Fashion Weeku.

Bar jacket

Bude to taková malá velká zkouška pro Francii a Francouzsky, které jak doufáme, budou nahlížet i na sebe lépe. Je skvělé, že se taková módní země nechala inspirovat jinými státy při zavedení tohoto, snad pro mnoho lidí, zbytečného zákona.

Pro další státy, které ještě nepodstoupily reformu, by měla být právě Francie inspirací. Bude totéž platit i v České Republice? Uvidíme…

Foto: Chanel; WWD