Francouzská elegance v Praze

/ Redakce

Česká návrhářka klobouků Libka Safr představuje atraktivní kolekci pro sezónu podzim/zima 2013 nesoucí název „Pařížanka v New Yorku“.

Kolekce je rafinovaná, ale zároveň komfortně nositelná. Snadno ji budete kombinovat s různým typem oblečení od klasických džínů až po koktejlové šaty. Jak název napovídá, vychází ze stylu elegantních Pařížanek, který je adaptován podle designu typicky městských žen, Newyorčanek. Barevné paletě vévodí odstíny černé, šedé a krémová, ale i metalické odstíny zlaté a stříbrné, které se vzájemně prolínají podle posledních trendů.

Celou kolekci Libka Safr exkluzivně prezentovala 25. dubna 2013 na přehlídce v Londýně, v městě, kde klobouky a jiné vlasové kreace jsou součástí identity místních dam.

A co na vše říká sama návrhářka?

„České ženy si často stěžují, že si pro běžné nošení netroufnou na extravagantní klobouky. Reagovala jsem tedy vytvořením této minimalistické kolekce. Inspirace vychází od elegantních Pařížanek, jejichž styl jsem adaptovala na městské ženy, tedy Newyorčanky. „Stylem se tentokrát více blížím k francouzské eleganci než k tradiční anglické módě. V základní kolekci najdete dva tvary – první je jednoduchá kulatá hlava, která je vždy dozdobena například s využitím bambulek z mohéru, nejrůznějších korálků a podobně. Druhá linie tvaru je základní vycházkový klobouk z přelomu 19. a 20. století s moderními materiály a ozdobami“, dodává Libka Sarf.

420651_540912472626924_2140431617_n

Foto:  Robert Smělý
Modelky: Míša Štoudková, Alena Reková a Lenka Šourková