Gentlemani vymřeli. Pravé dámy ale také

/ Redakce

Dneska pro vás máme článek, nad kterým se doufáme, trochu zamyslíte. Je to totiž problém nás všech. Jak můžeme po mužích chtít, aby se chovali jako gentlemani, když se my chováme jako nevychované – promiňte mi ten výraz – slepice?

Poslední dobou mě to štve čím dál víc. Už si ani nevzpomínám, kdy mi nějaký muž otevřel dveře, pustil mě do dveří, uhnul mi, když se to nabízelo. Chovají se jako hulváti. Všude se cpou, nevidí, neslyší, hlavně aby byli všude první. V tramvaji sedí jak pecky, do dveří se cpou tak, že vás málem srazí a na ulici do vás vrážejí jako by se nechumelilo.

rule-of-a-gentleman-quote-4-picture-quote-1

Když mě pak někdo do těch dveří opravdu pustí, mám pocit, že se mi to zdá a pomalu ani nevím, jak na to reagovat. Kam se poděli ti praví muži, galantní, slušní, hodní a ochotní? Ti, kteří vám pomůžou do kabátu, pustí do dveří, odsunou židli a hlavně znají pravidla etikety.

being-gentleman-quotes

Je to snad chyba nás žen, že je k tomu nevedeme? Chyba matek, že je to nenaučily? Rozhodně! Základy by se měli naučit doma, v rodině. Proto pokud máte syny, apeluji na vás. Prosím, naučte je to! A ženy, nesnažte se je měnit, to je zbytečné. Ale nabádejte své partnery k tomu, aby vám v restauraci svlékli kabát, aby vám pomohli s nákupem a s úklidem domácnosti.

wpid-wp-1420901335963

A samozřejmě, jako ve všech případech, i tady je potřeba, abychom začaly samy u sebe. V poslední době se mi několikrát stalo, že se i ženy chovaly jako hulváti. Cpou se do dveří, strkají do sebe, nezdraví, neumějí se chovat ve společnosti. Neznají pravidla slušného chování, neumějí se oblékat ani jíst příborem.

large

Takže, až tohle dočtete, pusťte si na youtube videa od pana Špačka, přečtěte si na internetu pravidla etikety a začněte se chovat jako dámy. Protože každá královna potřebuje svého krále. Tak se tak chovejme. Kvůli sobě.

34dcff84d717abd090f7f2b0ca18d1b8

Pinterest