Giuseppe pro Anju, Anja pro Giuseppeho

/ Redakce

Nejdříve mu pózovala a nyní pro něj navrhovala. Polská modelka Anja Rubik přešla z hledáčků fotoaparátů k náčrtům a vzorkům, aby stvořila limitovanou edici bot pro značku svého drahého přítele, návrháře Giuseppe Zanottiho.

Inspirovaná Davidem Bowiem a Debbie Harry, nová edice bot zpod taktovky Anji Rubik je podle jejích vlastních slov „trochu glam-punk“ a vznikla vlastně úplnou náhodou, když Zanottimu navrhla, aby vytvořil něco mírně dravějšího. Italský obuvník ji nabídl, aby se toho ujala sama – výsledek právě putuje do obchodů.

Maximálně zapojená do procesu, Anja Rubik konzultovala svoje představy se Zanottim a jezdila do výrobny kdykoliv to šlo. Pro Italy typický lenivý způsob práce jí sice nejdříve neseděl, ale nakonec si ho užila. „Po obědě jsme se vrátili o několik hodin později. Bylo tam hodně vína a jídla. Tak by měl život vypadat – perfektní rovnováha mezi prací a zábavou,“ komentuje pro britskou mutaci magazínu Vogue tvůrčí proces Anja.

Zanotti se s polskou modelkou setkal v jejích16 letech a po mnohonásobném focení se z nich stali výborní přátelé. „Vždy když jsem v Miláně, jdeme spolu na oběd a říkám mu, co se mi na jeho botách líbí i nelíbí,“ řekla Anja. O tom, jak moc si váží modelky Zanotti, svědčí předloňské pro ni určené podpatky poseté diamanty klenotnictví Chopard, které obula na filmovém festivalu v Cannes a později vydražila na charitu.

Pro Anju se jedná o vůbec první zkušenost s navrhováním a zatím nespěchá k další. „Pokud bych navrhovala znovu, vytvořila bych spíše dostupnější kolekci. Přesto jsem se velmi snažila už během tvorby této a jsem spokojená s výsledkem. Jen doufám, že ostatní budou taky,“ komentuje řadu modelka.

Celkem pět výbojů fantazie Anji Rubik souhrnně pojmenovaných „Giuseppe for Anja Rubik“ bude v prodeji od začátku března. Na extrémní jehly i ploché sandály, jejichž ceny se pohybují od 550 do 1200 eur, už láká také oficiální upoutávka.


Foto: Archiv firem