Glitry kam se podíváš

/ Redakce

Není všechno zlato, co se třpytí. Toto přísloví dbá na naši zvýšenou pozornost nejenom při nákupech. Možná i o to jde návrhářům v kolekcích pro podzim 2014 a tak se třpyt stal zásadním prvkem, na kterém se nešetřilo.

Ať o módě přemýšlíte nebo ji jednoduše necháváte kolem sebe volně proplouvat, pravděpodobně vám velmi brzy do cesty vstoupí pár extra módních kousků s glitry. Tato ozdůbka se totiž stala hitem podzimu 2014.

Třpyt láká svým malým „kouzlem“, které skrývá uvnitř sama sebe. Ve skutečnosti je to jen hra s odrazem světla, avšak natolik mocná, že dokáže polapit nejednoho módního návrháře.

Ani vám by na podzim neměly glitry chybět. Stříbrné balerínky poseté flitry s decentním podpatkem představuje návrhář, který si obuv „vychutnává“ po svém, Giusseppe Zanotti. Podzim však začíná oplývat kotníkovými kozačkami a proto Daniele Michetti přináší okatou krásu v podání černo modrých glitrů opticky vystouplých od špičky boty až po její podpatek.

Daniele Michetti

Jsou to však i kabelky, které lámou rekordy v množství třpytek, jež zdobí jejich celek. Například značka Saint Laurent v tomto směru skutečně nešetřila a ze zlaté kabelky s modrým zapínáním udělala kýč pro odvážné, který jen málokdo a málokdy využije.

Saint Laurent

Mnohem decentněji navrhla kabelku značka House of Holland, zde naopak glitry téměř nerozpoznáte. Příjemně působí i skvostné psaníčko černo zlaté barvy lesknoucí se třpytkami značky Milly.

House of Holland

Který módní doplněk zdobený glitry uchvátil vás? Podělte se s námi o svůj názor na módní hit letošního podzimu.

Foto: Archiv značek