Bagely, káva i precizní tapas: Karlovarsko je mnohem víc než jen kolonáda a festival

/ Redakce

Pražírna, která má ambice dobýt českou kávovou scénu, michelinské bagely a tapas bar který vás instantně přenese do Barcelony. Ve spolupráci s knihou Czech it Out jsme pro vás vybrali tři místa, kde na Karlovarsku doplnit sbírku gastronomických zážitků.

Bagel Lounge

Pro případy, kdy nehledáte objevný zážitek, kulturně-regionální přesahy ani další položku do sbírky ikonických míst ale jen dokonale uspokojivý sendvič je tady Bagel Lounge. Dostanete přesně to, co očekáváte. Domácí čerstvě upečený nadýchaný bagel s křupavou kůrkou naplněný kombinacemi, které by kulisy bagelu vlastně ani nepotřebovaly. Jedním příkladem za všechny nechť je Berlin style – bagel se šťouchanými česnekovými brambory s kmínem, trhaným vepřovým, pečeným jablkem a smaženou cibulkou. Pro sofistikovanější styl zvolte degustační trio připravené pro lounge michelinským šéfkuchařem Radkem Kašpárkem, servíruje se výhradně na chebské pobočce.

T.G. Masaryka 45, Karlovy Vary

Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 13, Cheb

Lékárna by City Roasters

City Roasters platí za synonymum nejlepší kávy v okruhu padesáti kilometrů od vřídla, nabízí však kvalitu přesahující hranice regionu. Ještě o něco lepší, než nákupy kávy od pražiče Michala Kodeta je její vychutnávání přímo v Lékárně by City Roasters. I bez předpisu tady dostanete skvělé farmářské snídaně, belgické vafle, trendy bowls nabité chutěmi, koktejly a samozřejmě především konzervativní i invenční kávové speciality.

T.G. Masaryka 47, Karlovy Vary

Sabor Mediterraneo

Tapas tak, jak si ho pamatujete z rozpálených ulic Barcelony a vyzrálé steaky z Josper grilu, které stojí za hřích proti uhlíkové stopě. K tomu džbán sangrie nebo lahev riojy a barvy života jsou hned o poznání zářivější. Sabor se veze na houpavé středomořské vlně a dokáže vyčistit hlavu i po opravdu náročném dni.

Dr. M. Horákové 1, Karlovy Vary

Další gastronomické tipy napříč celou Českou republikou najdete v knize Czech it Out, kterou můžete objednat zde, a na instagramovém profilu projektu @czech.itout.

Foto: Archiv