Grace’n’Glamour opět představila špičkovou českou módu

/ Redakce

V sobotu 1.prosince 2012 se letos již podruhé uskutečnila luxusní módní událost Grace’n’Glamour.

Talentovaní čeští a slovenští módní návrháři a šperkaři zaplnili svými aktuálními kolekcemi prostory hotelu Mandarin Oriental Prague, který se díky nim na jeden den opět proměnil ve velmi elegantní pop up store. Mimořádnost události umocnila svou přítomností půvabná Chantal Poullain a charismatický Jan Čenský, kteří si s návštěvníky povídali nejen o módě.

Mezi dvaceti návrháři a šperkaři byla opět zastoupena jména, slibující skutečnou kvalitu a originální nápady. Úchvatné modely z kolekcí Hany Havelkové, Kateřiny Geislerové, Pavla Ivančice, Ivety Pecuchové, Pavla Brejchy, návrhářského dua Emilie  Swider a Ricarda Toriniho, Natálie Steklové a dalších, získaly mnoho nových obdivovatelů.  Šperky Hany Pokorné, Lubora Bauma i Michala Kadaníka prezentovaly skutečné umění. Výjimečný originální design a dokonalé řemeslné zpracování představily ručně šité modelové klobouky z dílen Kateřiny Čadové a Jolany Kotábové.

Porota byla i tentokrát postavena před náročný úkol. Z dlouhých a zapálených debat členů poroty, Jana Čenského, šéfredaktorky Elle.cz Lucie Kochové, šéfredaktorky Marianne.cz Zuzany Hoškové, módní redaktorky magazínu Ona Dnes Lenky Poláčkové a módního redaktora časopisu Instyle Martina Váši vzešli vítězi v kategorii móda, doplňky a šperk.

Z módních návrhářů porotci ocenili nejvíce Kateřinu Geislerovou, která se ve své zimní kolekci prêt-à-porter 2012 inspirovala francouzskou módou 40. let. Vítězství v kategorii doplňky připadlo stejně jako na jaře Evě Vontorové a její značce ETHER. Ze šperkařů nejvíce zaujal Lubor Baum, který vedle drahých kovů pracuje také s netradičními materiály.

 

0 Comments

Leave a Comment