Gucci Spring Summer 2019: Nekončící genialita Alessandra Michela

/ Lenka Komrsková

Tajemná atmosféra, stírající se hranice genderu, nekonečný třpyt. Tak začala módní show Gucci pod vedením mistra Alessandra Michela. 

Divadlo La Palace, emotivní hudba, světla jen tak akorát, aby vynikl potenciál bujarých kousků. Unikátní éterický feeling, který zkrátka nikde jinde nepocítíte, doprovázející modelky a modely až do okamžiku, než vystoupí na stage. Je až neuvěřitelné, jak celistvě vždy směsice různorodých barev, vzorů, střihů a excentrických doplňků působí. A nejinak tomu bylo v kolekci pro jaro a léto 2019.

Trendy po michelovsku

Hned zpočátku nás zaujala kombinace červené s růžovou, jež je momentálně hitem. Nechyběla ani Gucci vlastní sytě zelená. Trendy žlutá jasně ozářila temný set a pozornost dostala i dominantní bílá. A baby blue. A levandulová. Gucci zkrátka nepatří mezi ty labely, které kolekci v jednotném tónu rozbijí třemi barevnými looky.

Spoustu inspirace přinesla 60. a 70. léta, což dokázalo množství zvonových kalhot, retro brýlí i materiálů na skvostných oblecích, které nemůžou mít lepší timing, než teď. Alessandro předvedl také vintage školní styl, ultimátním kouskem se však stal oblek s Gucci monogramem z flitrů.

Krystalické třásně

Volánovitost Michelovy 80’s tvorby zase doplňovaly opulentní třásně. Ale ne jen tak ledajaké. Byly jimi posety celé šaty a tvořily i většinu šperků, na nichž se houpaly lesklé krystaly. Kdo do teď nepřišel třásním na chuť, může očekávat náhlou změnu. Nutno říct, že návrhářova práce s látkami, jež v sobě mají sebemenší náznak třpytu, je brilantní.

Aktuální trendy vzory reprezentovaly šedé kostky na oblecích, leopard, pruhy nebo must-have hadí slip dress. Nejen Gucci, ale i další značky daly najevo, že na jaře 2019 se vrací osmdesátková kůže. V kolekci byl k vidění také denim a mezi jednotlivými kousky jasně vynikly daddy vesty, viktoriánské šaty nebo třpytivé tepláky.

Gucci gang 

V detailech nešel přehlédnout retro jahodový print, zatímco další pozornost přivolávaly krystalické akcenty na korunce či kabelka v podobě hlavy Mickey Mouse, jež vystřídala repliku hlavy. Sluneční brýle působily jako klapky na oči nesoucí skrytou message a funkci (velmi) kontrastního statement doplňku splnily pokrývky hlavy. Zdá se vám to moc? Možná, vše ale bylo mistrně zkombinováno tak, jak to zvládne jenom Alessandro.

Klidně můžeme čekat na moment, kdy ten obrovský boom okolo labelu Gucci opadne. Každá další kolekce, na níž se díky vysokému očekávání nahlíží ještě přísněji, nás však nechává v úžasu a nelze než prohlásit, že Alessandro Michele je prostě génius. Přesvědčilo nás o tom všech 84 looků, které příští jaro ovládnou ulice, nejvýznamnější red carpet eventy a zcela jistě také šatníky rapových hvězd.