Gucci Spring Summer 2019: Nekončící genialita Alessandra Michela

/ Lenka Komrsková

Tajemná atmosféra, stírající se hranice genderu, nekonečný třpyt. Tak začala módní show Gucci pod vedením mistra Alessandra Michela. 

Všudypřítomná spiritualita

Je až neuvěřitelné, jak celistvě vždy směsice různorodých barev, vzorů, střihů a excentrických doplňků působí. A nejinak tomu bylo v kolekci pro jaro a léto 2019. Divadlo La Palace, emotivní hudba, světla jen tak akorát, aby vynikl potenciál bujarých kousků. Unikátní éterická atmosféra, kterou zkrátka nikde jinde nepocítíte, doprovázející modelky a modely až do okamžiku, než vystoupí na stage. Muže a ženy se mimochodem ani nesnažte rozpoznávat a raději se zaměřte na jedinečnou vizi italského designéra.

Duhová exploze

Hned zpočátku nás zaujala kombinace červené s růžovou, jež je momentálně hitem. Nechyběla ani Gucci vlastní sytě zelená. Trendy žlutá všechny jasně ozářila a pozornost dostala i dominantní bílá. A baby blue. A levandulová. Gucci zkrátka nepatří mezi ty labely, které kolekci v jednotném tónu rozbijí třemi barevnými looky.

Vintage life

Spoustu inspirace přinesla 60. a 70. léta, což dokázalo množství zvonových kalhot, retro brýlí i materiálů na skvostných oblecích, které nemůžou mít lepší timing, než teď. Alessandro předvedl vintage školní styl – uniformy a nepřehlédnutelné košile. Ultimátním kouskem se stal oblek s Gucci monogramem z flitrů.

Oslava třásní

Volánovitost Michelovy 80’s tvorby pak doplňovaly opulentní třásně. Ale ne jen tak ledajaké. Byly jimi posety celé šaty a tvořily i většinu šperků, na nichž se houpaly lesklé krystaly. Kdo do teď nepřišel třásním na chuť, nyní se to změní. Nutno říct, že návrhářova práce s látkami, jež v sobě mají sebemenší náznak třpytu, je brilantní.

Trendy po Michelovsku

Aktuální trendy vzory reprezentovaly šedé kostky v suit up stylu nebo hadí slip dress, leopard či pruhy. Nejen Gucci, ale i další značky daly najevo, že na jaře 2019 se vrací kůže s 80’s feelingem. V kolekci byl k vidění také denim a co se jednotlivých kousků týče, zapamatujete si vesty v daddy stylu, viktoriánské šaty nebo třpytivé tepláky.

All about details

V detailech nešel přehlédnout retro jahodový print, zatímco další pozornost přivolávaly krystalické akcenty (nejen) na korunce či kabelka v podobě hlavy Mickey Mouse, jež vystřídala repliku hlavy. Sluneční brýle působily jako klapky na oči nesoucí skrytou message a funkci kontrastního statement kousku splnily pokrývky hlavy. Zdá se vám to moc? Možná, vše ale bylo mistrně zkombinováno tak, jak to zvládne jenom Alessandro.

Gucci gang 

Klidně můžeme čekat na moment, kdy ten obrovský boom okolo labelu Gucci opadne. Každá další kolekce, na níž se díky vysokému očekávání nahlíží ještě přísněji, nás však nechává v úžasu a nelze než prohlásit, že Alessandro Michele je prostě génius. Přesvědčí vás o tom všech 84 looků, které příští jaro ovládnou ulice, nejvýznamnější red carpet eventy a zcela jistě také šatníky rapových hvězd.