Happy Socks módním hitem

/ Jana Čechová

Každé ráno téměř poslepu hledat dvě stejné ponožky považujeme za nudnou rutinu. Co kdybychom si však tento rituál oživili zábavnými ponožkami?

Happy Socks založili dva kamarádi v roce 2008 a to jako protest proti všem nudným a běžným ponožkám. Na obdiv tak vystavili zábavné, módní, barevné a hravé kousky, které touží mít každá nápaditá duše. Ponožky vznikly i pro hlubší, avšak na první pohled povrchní důvod – dát lidem kolem sebe více štěstí.

Tvůrci tohoto nápadu, Viktor Tell a Mikaul Soderlingh udělali obrovský krok kupředu tolik běžnému kousku oblečení. Koho by napadlo hledat za ochranou nohou aktuální módní trendy, živé barevné odstíny či nejvyšší možnou kvalitu.

Happy Socks2

Ponožky jsou vyráběny z česané bavlny, viskózy, kašmíru, merinové vlny či konopného vlákna. Jejich špičky jsou šité ručně a tak můžete očekávat vskutku to nejvyšší pohodlí. Ponožky seženete od kotníkových až po podkolenky a věřte, že pokud si někde na návštěvě zujete boty a přátelé uvidí vaše ponožky, úsměv na tváři je rozhodně nemine. Nezlepší tak náladu pouze vám, ale i vašemu okolí.

Proč bychom měli ponožky z našeho módního outfitu vynechávat? Ostatně to, že nejsou za každých okolností vidět, může hrát ve váš prospěch a tak si užijete spoustu zábavy s výběrem konkrétního vzoru na každý den.

Happy Socks1

Oba návrháři přiznávají, že se nechávají inspirovat svým okolím. Než by tedy hleděli na aktuální trendy, více vnímají dění kolem sebe. Kontrast auta se zdí, která se tyčí za ním, na podzim popadané listí, v létě rozkvetlé louky. Vnímají všechny detaily, fotí si je a pak z nich tvoří své šťastné ponožky.

Tito dva muži našli díru na trhu a s velkým ohlasem ji vyplnili, sám Mikaul přiznává: „Je to nový způsob, jak mohou lidé vyjádřit svou osobnost a styl. Tento segment dříve neexistoval, nyní už ano.“

O osobním a lidském přístupu vypovídá i způsob, jakým si pánové vybírají své distributory, kteří budou dále Happy Socks prodávat. Již v roce 2012 jich bylo ve více než 50 zemích, avšak to tvůrcům nebránilo, aby je jeden po druhém navštívili. Ty větší navštěvují do dnes, je pro ně totiž velmi důležité, aby pochopili jádro myšlenky Happy Socks.

V České Republice si Happy Socks můžete koupit například v interentovém obchodě Urbanlux.

Foto: Pinterest.com