Hedi Slimane obnovil couture kolekce v Saint Laurent

/ Redakce

Je tomu 13 let, co značka Saint Laurent Paris, ještě jako Yves Saint Laurent, vytvořila poslední couture kolekci. Letos se módní dům rozhodl navázat na staré tradice a vytvořit exkluzivní kolekci Rue de L’Université, 2015.

MTMxOTEzMTU3NTMzNzcyNDE5Poslední luxusní couture kolekci představil před svým odchodem do důchodu sám Yves Saint Laurent v roce 2002. A s odchodem zakladatele jakoby usnula tvorba exkluzivních oděvů. Dnes je tomu ale jinak. Minulý týden módní dům Saint Laurent Paris oznámil návrat k vysoké krejčovině a to v opravdu velkém stylu. Kreativní ředitel Hedi Slimane nejenže opět otevřel dveře exkluzivním klientům a vysoké krejčovině, ale také nechal zrenovovat nové couture sídlo. Třípatrová vila s názvem Hôtel de Sénecterre z roku 1685 se nachází na levém břehu Sieny v ulici Rue de L’Université a je velmi blízko Laurentově domu, který slouží jako muzeum. A právě tato budova v sobě skrývá dva ateliéry, krejčovský Salon Couture Atelier  Flou a také zkoušecí a modelovací salon Atelier Tailleur, kde se všechna ta krása připravuje.

ysl-2-xlargePřed pár dny byly v černobílé kampani odtajněny první kusy z kolekce pojmenované po místě svého vzniku, Rue de L’Université, 2015. Kousky nesou na svém hedvábném štítku název Yves Saint Laurent a každý má navíc svou číslovku, pro přesnou evidenci v archivu. V oficiálním vyjádření se zatím nehovoří o návratu na mola Couture Fashion Weeku, ale jen o exkluzivní tvorbě pro VIP klienty, ale kdo ví, třeba se za pár let dočkáme i couture přehlídky.

Zdroj foto: archiv Saint Laurent Paris