-->

Hedi Slimane odešel ze Saint Laurent

/ Silva Arsenie

Je to oficiální! Po dlouhodobých spekulacích se tato informace potvrdila. V pátek celý módní svět otřásla zpráva, že kreativní ředitel Heidi Slimane odešel ze Saint Laurent.

Francouzská módní scéna zažívá při Slimanově odchodu další šok. Koncem loňského roku odešel Raf Simons z Dioru nebo Elbaz z Lanvin. Ten už svého nástupce jmenoval a to Bouchra Jarrar. Dior na svého nástupce zatím stále čeká. A jak to bude u Saint Laurent po odchodu Hediho Slimana? V médiích je často slýcháváno jméno Antony Vaccarello. Uvidíme, kdo Hediho nahradí. Ale ať už to bude jakkoliv, o Hedim se bude stále mluvit. Ve značce zanechal totiž víc, než jen svůj rukopis.

Hedi do Saint Laurent nastoupil v březnu 2012. Jeho působení tak trvalo pouhé 4 roky. I přes krátkou dobu dokázal změnit tolik, co trvá jíným několik desítek let. Dokázal dát značce novou, svěží tvář a vrátit ji zpět na vrchol.

img-0837

Spring 2013

Mezi jeho nejzásadnějsí kolekce bezesporu patřilo jaro 2013, kdy Slimane “rockovou” kolekci, která byla plná kůže, šifonu, krajky a také prosadil špičaté klobouky.

hbz-best-saint-laurent-spring-2013-getty

Kolekce spring 2013

Spring 2013

O sezónu později bodoval s další ohromující kolekcí. Kolekce Fall 2013 přinesla 90. léta ve stylu grunge. Rozthaný denim, šněrování a důraz na vysoce ženské detaily v podobě květů.

hbz-best-saint-laurent-fall-2013-getty

Kolekce Fall 2013

Fall 2015

Velký návrat do 80. let byl zaznamenán v kolekci Fall 2015. V ní jde nejvíce vidět Slimanův rukopis. Kožené mini šaty, cigaretové kalhoty, roztrhané punčocháče, pánský styl stavěný do kontrastu s ultra ženskými modely.

hbz-best-saint-laurent-fall-2015-imax

Jeho poslední a také nejzásadnější prací byla kolekce Fall 2016. Opět zde pokračoval ve stylu  80. let. Obrovské kožichy, vycpaná ramena a mini šaty. Přehlídka byla opravdu dechberoucí. Nehrála hudba, bylo ticho a pouze se odříkavala čísla modelů. Na záznam celého videa se můžete podívat zde.

fotky : vogue.com, harpersbazaar.com