Herečka Sara Sandeva: V módě se řídím hlavně svojí náladou

/ Redakce

Herečka Sara Sandeva (17) pochází z Makedonie, ale svou kariéru rozjela v Čechách díky seriálu Gympl. Dnes je považována nejen za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček, ale také za jednu z těch, které udávají módní tep. Nová ikona mladých se navíc stala ambasadorkou značky kolekce značky Adidas, kterou vytvořila návrhářka Stella McCartney. A budete se divit, Sara k téhle funkci přišla vlastně jako slepý k houslím.

IMG_0416_00Sáro, ty nejen hraješ v divadle, v televizi i ve filmu, ale také hodně fotíš módu. Nenapadlo tě stát se místo herečky modelkou?
Jasně, že napadlo. Mě focení strašně baví, je to takový můj koníček. Před objektivem foťáku se můžu doslova vyblbnout a odreagovat se. Navíc se díky focení dostanu třeba na Kanáry, kde jsem teď fotila. Ale i když mě to baví, modelkou bych být nemohla. Jsem malinká a navíc můj život je hraní a to je u mě na prvním místě.

Ta výška zase takový problém není, když jsi se stala ambasadorkou kolekce Stelly McCartney pro Adidas s názvem Stella Sport, pro Českou republiku…
Je pravda, že díky tomu jsem šla i módní přehlídku, takže jsem si to vyzkoušela i když nemám modelkovskou výšku. Ale ta práce je hlavně o focení.

Jak jsi se k tomu vůbec dostala?
Oni sami si mě vybrali a zřejmě jsem předtím prošla nějakým castingem.

Screen shot 2015-06-01 at 9.39.14 AMPočkej, ty jsi o tom nevěděla?
Ne ne, někdo mě doporučil, že bych mohla být vhodnou ambasadorkou. Samozřejmě mi potom dali vědět, že jsem v užším výběru, ale já jsem tomu nepřikládala žádnou váhu. Přeci jen, než držím podepsanou smlouvu, tak to moc neřeším. Ale jasně, že jsem přemýšlela jestli to vyjde.

Jaký je úkol ambasadorky?
Každá země má svou představitelku kolekce Stella Sport a ta práce je fakt příjemná. Jednak to byla přehlídka, kdy se kolekce uváděla, také focení a v neposlední řadě musím to oblečení sama nosit. Naštěstí je pohodlné a já se v něm cítím opravdu skvěle.

Jaký styl oblékání ti vlastně nejvíc sedí?
Musím říct, že se v oblékání řídím hlavně svojí náladou. Někdy mám náladu na sukni a podpatky a někdy zase na tepláky a mikinu. Nemám problém jít pak v teplácích, s vlasy v drdolu a nenamalovaná třeba i do kina. Je to zkrátka o tom, jak se momentálně cítím. Ale samozřejmě jsem, ostatně asi jako většina holek, někdy na tom tak, že oblečení řeším a chci vypadat co nejlépe.

Screen shot 2015-06-01 at 9.41.04 AMŘíkáš, že ti jde hlavně o pohodlí, ale co takhle nějaké extravagantní kousky, ty si neoblékneš?
Ale jo, ani extravaganci se nebráním. Záleží ovšem kam zrovna jdu a jestli se to tam hodí.

Vybavíš si, co nejbláznivějšího sis oblékla?
Není to tak dávno, co jsem na sobě měla dupačky. Koupila jsem je bráškovi a sobě, on má Batmana a já mám myšku Minie. A v tomhle overalu jsem jela do Makedonie, odkud pocházím, a cestou jsem si šla do jednoho fastfoodu objednat jídlo a vůbec mi nedošlo, proč na mě ti lidi tak divně koukají. To byl asi můj nejbláznivější obleček.

Zdroj foto: Instagram.com