Hledáte brýle? Víme, jak si je vybrat

/ Redakce

Ať už brýle potřebujete nebo po nich toužíte jako po módním doplňku, jejich výběr není radno podcenit. Jejich úkolem totiž je nejen zlepšit vaše vidění, ale také podtrhnout nebo vyladit vaši osobnost.

c78cc2d1cdcfc249bb764d8a53b8fa52Nedávno jsem si rozbila brýle, tedy popravdě řečeno, rozsedla jsem si je na padrť. A tak teď přemýšlím jaké brýle si pořídit, jak v nich vlastně chci vypadat a jak chci působit na své okolí. Možná jste ve stejné situaci a potřebujete pár malých rad, jak na výběr.

„Základem pro výběr brýlí je jejich vhodná velikost pro obličej, ideální tvar k proporcím tváře a také materiál. Ten nesmí obličej přebíjet, ale zároveň musí dávat brýlím výraz. Posledním kritériem je pak barevné sladění se šatníkem. Pak teprve můžete hledat emotivní hodnotu brýlí, která vás bude vhodně prezentovat a stane se součástí vaší osobnosti. Hlavní je, aby došlo k jisté harmonii mezi vámi a vašimi brýlemi.“ říká Martin Dudek z Žilka Optik Studia.

478fe497f5c5140f817ae98bf0de900fNež se na nákup obrouček vypravíte, ujasněte si jednu věc: Kam chce brýle nosit a jak často je budete používat. Právě odpověď na tyto otázky bude určujícím směrníkem nejen pro výběr tvaru, ale také materiálu obrouček a následně i skel. S odpovědí na tuto otázku uspořádejte malou tour po optikách a vybírejte.  Navštivte malé krámky, designová studia i velké optiky a nechte si poradit, co by vám mohlo slušet nejlépe. V brýlích, ve kterých se sama sobě líbíte, se nafoťte, připište si jméno optiky a cenu a později si je v klidu znovu prohlédněte. Ne všichni si mohou dovolit investovat do obrouček horentní sumy, ale věřte, že trochu si připlatit se rozhodně vyplácí. Levné obroučky sice lákají svou cenou, ale vás by měl spíše zajímat kvalitní materiál, zpracování a také design. Přeci jen budete brýle nosit každý den.

aed871d17c295e080b5c3575340c9f12Obroučky je třeba doladit
Obroučky, které jste si vybrala jsou ještě polotovarem, který by vám v optice měli upravit na míru. Jedná se úpravu nožiček brýlí, tedy jejich zaoblení na konci, tak aby brýle nespadávaly z nosu či netlačily a tím nepůsobily bolest hlavy.

Zdroj foto: Pinterest.com