H&M Conscious Exclusive: Nosí ji Olivia Wilde i Klára Issová

/ Redakce

Tváří nové kolekce H&M Conscious Exclusive je herečka a humanitární pracovnice Olivia Wilde. U nás ji už ale představila česká herečka Klára Issová.

Nová kolekce H&M Conscious Exclusive ukazuje, co všechno se dá vymyslet s udržitelnějšími materiály. Pracuje s látkami z konopí, biolnu a s biokůží a vytváří z nich modely odrážející jedinečný styl. Letošní kolekce Conscious Exclusive čerpá inspiraci z celého světa a klade důraz na všestranné využití oděvů. Večerní šaty okouzlujících tvarů z biolnu a hedvábí bez rukávů jsou zdobené potiskem s ručně malovanými obrázky ptáků. Černé koktejlky z materiálu Tencel® a recyklované vlny nezapřou africký vliv, který se odráží na zdobení řadami recyklovaných flitrů. Další koktejlky bez rukávů vyrobené z biokonopí, biohedvábí a biobavlny mají potisk inspirovaný japonskými kresbami tuší.

1155_105_PR

Každý model v kolekci je výjimečný. Ať už se jedná o zkrácenou bundičku „bomber“ z  materiálu Tencel® , který vypadá jako obrácený žakár a jsou v něm záměrně ponechána volně visící vlákna, nebo smokingový blejzr z biohedvábí s otevřeným švem na rukávu až k lokti, který vytváří dramatický efekt. Kolekce nabízí širokou škálu rozmanitých udržitelných materiálů od recyklovaných korálků na šatech ve stylu módy 20. let až po biokůži na minimalistické kožené bundě a sandálech na vrstveném dřevěném podpatku.

1155_102_PR

„Kolekci Conscious Exclusive H&M miluju nejen pro její look, ale i pro etický přístup. Přesně taková by móda měla být: úžasný styl, který je přirozeně šetrnější k životnímu prostředí,“ říká Olivia Wilde.

1155_103_PR

„Na této kolekci Conscious Exclusive miluju globální vlivy a nádheru ručně malovaných potisků vytvořených jedním z našich nejtalentovanějších domácích návrhářů. A Olivia Wilde je pro tuto kolekci jako stvořená, protože s H&M sdílí závazek přispívat k udržitelnější budoucnosti,“ říká Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M.

1155_104_PR

I když kolekce bude k dostání ve zhruba 200 obchodech H&M(v ČR to bude pražský obchod Na Příkopě)  po celém světě a zároveň online od 16. dubna, jeden model už oblékla česká herečka Klára Issová na slavnostní předávání cen Czech Grand Design.

Klára Issová

Klára Issová

Foto: Archiv firem; hermina.cz