H&M přichází s kolekcí svatebních šatů

/ Redakce

Sotva před půl rokem britský online obchod ASOS spustil svoji zbrusu novou svatební kolekci, která mimo jiné sklízela obrovský úspěch. A tak netrvalo dlouho a řetězec H&M začal konkurenci šlapat na paty. Ano i H&M nyní přichází s unikátní kolekcí pro nevěsty, které si hlídají budget, zatímco chtějí být stylové i v den jejich svatby.

Švédský řetězec H&M se již před pár lety pokoušel vstoupit na trh se svatebními šaty, které měly na štítku označení bridal. Ovšem ty nesklidily příliš velký úspěch a tak byl tento koncept na nějakou dobu pozastaven.

O pár let později přichází H&M se svatební kolekcí. Tu popisují jako “ódu lehkosti a bohatého dekoru”, kterou zhmotnili v dokonale padnoucí linie. Zkrátka kolekce pro nevěstu, která chce být krásně oblečená, a zároveň tak trochu “Concious“. Šaty budou k dostání v několika různých siluetách, odkazují na haute couture střihy, po kterých byla v posledních třech desetiletích největší poptávka, a splňují tak požadavky těch nejvybíravějších nevěst.

Unknown-4

“Díky práci s inovativními, sofistikovanými a zdobnými materiály šetrnými k životnímu prostředí vznikla kolekce bohatá na vrstvení, tvary a textury, které jsou doprovázeny doplňky inspirovanými Artdeco bižuterií,” řekla Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M. Tvář kolekce, Julia Restoin Roitfeld, si šaty nemohla vynachválit. “Je skvělé mít možnost koupit si oblečení, které je šetrné k životnímu prostředí, ale vypadá tak, že můžete rovnou vyrazit na červený koberec,” řekla.

Unknown-2

Kolekce obsahuje také řadu modelů vhodných pro stylové družičky. Květované vzory, umělecké výjevy a jemné textury zdobí jednoduché splývavé, ale i fitted střihy, které udělají z každé družičky dokonalou “ozdobu” každé velkolepé svatby.

Unknownj

Ceny budou, jak je již u řetězce známo, velmi přijatelné (v rámci tisícikorun), a my se tak nemůžeme dočkat, až se kolekce objeví i u nás. Exklusivní kolekce Concious H&M sestavená z nejmódnějších svatebních šatů a šatů pro družičky bude k mání již 7. dubna ve 180 obchodech rozmístěných po celém světě.

Teď už zbývá jen obdržet pozvánku, nebo začít organizovat vlastní svatbu. Šaty už máme!

 

Zdroj: Vogue