Holka nebo kluk? V módě je to fuk…

/ Redakce

Kdysi se světové modelky bouřily proti tomu, že jim práci začaly brát herečky, zpěvačky a vůbec všechny celebrity. Dnes by se mohly bouřit znovu, ty nejlepší zakázky totiž dostávají modelky, které se narodily jako muži.

1415295853411_wps_14_Lea_T_for_Redken_photo_byKdyž se v roce 2010 Riccardo Tisci obsadil do své kampaně módního domu Givenchy krásnou brazilskou modelku Leu T. , možná ani netušil, jakou vlnu zájmu tím vyvolá. Modelka Lea T. totiž v té době ještě nebyla tak úplně ženou…

Od té doby se na nejprestižnějších světových přehlídkách i obálkách magazínů, stále častěji objevují ženy a dívky, které procházejí nebo už prošli svou proměnou pohlaví. Ať už je to srbský model Andrej Pejic, který se po letech pendlování mezi předváděním mužské i ženské módy dohromady, konečně stal Andrejou nebo zmíněná Lea T.. Zpěvačka Conchita Wurst, která kombinací štíhlé ženské postavy v luxusních šatech a dobře střiženého plnovousu vyvolává rozporuplné reakce okolí nebo Caityln Jenner, který se po proměně objevila na obálce časopisu Vanity Fair. Módní svět zkrátka nezná hranice a své sny si v něm mohou plnit všichni lidé, ať už mají pohlaví nebo sexuální orientaci jakoukoli, a to je na něm opravdu krásné.

Lea T. tváří značky Redken
V roce 2014 dostala brazilská transexuální modelka Lea T. kontrakt od značky Redken a stala se tak první podobnou modelkou v kampani kosmetické značky.

gaultier-twitterConchita Wurst pro Jeana Paula Gaultiera
Vousatá zpěvačka oslňuje nejen na pódiu svým zpěvem, ale také na módním mole. V roce 2014 si ji pro svou přehlídku na pařížském Fashion weeku vybrala sám velký JP Gaultier a ona tak mohla vynést jeho černé svatební šaty mezi milovníky módy. Určitě byla první vousatá transexuální žena, které se to podařilo.

rs_634x849-150605083248-634.2Campaign-Image-makeup-forever-Andreja-Pejic-Jaime-ChungAndreja Pejic pro Make Up For Ever
Srbská modelka, která na m’dních molech začínala jako muž, se letos stala tváří beauty kosmetické značky Make Up For Ever a posunula tak další hranice.

caitlyn-jenner-vanity-fairCaithlyn Jenner ve Vanity Fair
Americký Atlet a olympionik Bruce Jenner vyvolával spekulace o změně svého pohlaví několik let, až jako motýl vylezlý z kukly přistál na obálce magazínu Vanity Fair. To už z něj ovšem byla štramanda Caithlyn Jenner.