Horké léto se vrátí: Zkuste jídelníček, který chrání pokožku před spálením

/ Redakce

Napadlo vás někdy, že by jídlo, které konzumujete, mohlo chránit vaši pokožku před spálením? Samozřejmě ne tak účinně jako opalovací krémy, ale i tak můžete přidáním několika superpotravin do vašeho jídelníčku, předejít spálení a omezit zarudnutí pokožky.

čokoOpalovací krémy rozhodně nevyhazujte, jsou nejdůležitější ochranou vaší pokožky před sluncem a nic se jim nevyrovná. Superpotraviny jsou ovšem dalším pomocníkem v cestě za zdravou opálenou pokožkou.

Hořká čokoláda
Určitě jste už slyšeli o tom, že hořká čokoláda je zdravější než mléčná, možná ale nevíte, že také obsahuje více antioxidantů. Ty dokáží chránit pokožku před poškozením sluncem. Jak se ukázalo, pravidelné mlsání kvalitní hořké čokolády je nejen dobrou volbou, jak zahnat chuť na sladké, ale také toho, jak ochránit svou pokožku.

granátGranátové jablko
Granátové jablko zažívá velký gastronomický boom. Šéfkuchaři jej přidávají do salátů, koláčů a dokonce i do risotta. Lehce trpká semínka ovšem objevili i kosmetické firmy, přidávající je do svých krémů. Vysoký obsah antioxidantů dokáže ochránit pokožku proti vniku škodlivých látek i slunečních paprsků do pokožky.

Zelený čaj
I zelený čaj obsahuje velké množství zázračných antioxidantů, které se díky vylouhování ve vodě, rozlijí do celého těla a lépe se dostanou do pokožky. Navíc takový chlazený zelený čaj, to je skvělé osvěžení v horkých letních dnech.

lososLosos
Mezi superpotraviny patří i losos, který v sobě má velké množství vitamínu D. Ten dokáže účinně blokovat karcinogenní látky a propouštění UVB záření do pokožky.

Rajčata
Rajské plody obsahují látku lykopen, která dokáže v pokožce podpořit a hlavně zvýšit tvorbu kolagenu. Ten je důležitý pro elasticitu a mladistvý vzhled pokožky.  Proto rajčata působí nejen jako ochrana proti zarudnutí kůže, ale i proti stárnutí.