Hot rtěnky na podzim a triky, aby vydržely co nejdéle!

/ Lenka Komrsková

Přes léto jste si jistě užili trend přirozeného make-upu do syta. Nyní nastává sezona podzimního make-upu. Jaké barvy vyzkoušet a jak pečovat o rty, aby rtěnka vydržela co nejdéle?

Nepodceňte přípravu

Jak to udělat, aby rtěnka zůstala netknutá co nejdéle, je věčné téma. Zkuste na ni své rty nejprve pečlivě připravit, vyplatí se to! Velkým hitem se staly peelingy určené pro citlivou kůži rtů, tak její exfoliaci vyzkoušejte, jemná pokožka bez šupinek je základem číslo jedna. Balzám následuje jako další důležitý bod, aby rty zůstaly vláčné.

Fixujte!

Co udělat, aby rtěnka držela, kde má? Rty můžete po předchozí hydrataci jemně posypat pudrem, který zajistí větší trvanlivost nanášené barvy. Používáte pod make-up primer? Klidně ho vyzkoušejte i na rty! Samozřejmě volte speciální produkt určený přímo na tuto oblast. Rty pak obkreslete konturovací tužkou v odstínu rtěnky, kterou nanášejte od středu a nejlépe štětečkem. Dokonalý lipstick si pak pojistěte fixátorem! Jen se vyhněte každodenní aplikaci, ať si zbytečně nevysušíte rty.

Jaké tóny zvolit?

Celý rok se řídí heslem přirozenosti a šťavnatých rtů. Klidně proto použijte jen balzám nebo čirý lesk. My jsme si zamilovali třpytivé produkty ve všech barvách, ty tmavší ale volíme raději v dlouhotrvajících variantách. Odstíny o pár tónů tmavší než rty jsou pak sázkou na jistotu. Vypadají zkrátka nejlépe a budete mít hotovo raz dva. Rok 2018 však holduje vášnivě rudé, jestli jste se tak do teď zdráhaly intenzivní červeň vyzkoušet, nastal ten správný čas!