Hravé outfity minulého týdne

/ Monika Kolářová

Minulý týden se nesl ve znamení různých typů outfitů a také prestižních akcí, během kterých se představily nejznámější celebrity. Jednoduchost střídala extravagance i chytře sladěné barvy a na menu nechyběly ani prvky dramatičnosti.

Vše začalo půvabnou jednoduchostí, jež byla k vidění při příležitost Museum of Modern Art´s 6th Annual Film Benefit. Zahlédnout jste mohli nádherně zdobené šaty, ale na čistou bílou róbu se stříbrnými knoflíky a objemnými rukávky Chanel vsadila například Alexa Chung či herečka Jessica Biel.

Do kategorie prudké elegance lze jednoznačně zařadit Natalie Portman oblečenou do sněhobílé róby Christian Dior Couture s černou stuhou kolem pasu doplněnou o černé psaníčko. Nápadité černé šaty z kolekce Chanel Couture s barevnými aplikacemi a délkou nad kolena padly jako ulité blondýnce Diane Kruger. Za zmínku také stojí róba Dolce and Gabbana z roku 2007, jež byla ke spatření na populární a vždy stylové Nicole Richie při příležitosti Art and Film Gala Los Angeles.

Nezapomnělo se ani na extravaganci, ovládla tzv. Melbourne Cup Day, dámy předvedly na svých hlavách zajímavé kreace, které rozhodně sklidily obdiv a potlesk zároveň. Vynikala mezi nimi modelka Coco Rocha oblečená do šatů Peter Pilotto z kolekce podzim/zima 2013 a také Dita von Teese, jejíž hlavu zdobil klobouček značky Philip Treacy přeplněný orchidejemi.

Poslední řádky nemohu věnovat ničemu jinému než halloweenským kostýmům, jelikož i letos slavné osobnosti popustili uzdu své nekonečné fantazii. Královnou nedávných oslav byla rozhodně Heidi Klum, kreativní topmodelka se na jeden večer proměnila v zachovalou stařenku pamatující první světovou válku.

Svátek masek si nenechala ujít v podobě upírky Kate Moss či vtipná Alexa Chung. Pomalovaný obličej málem neprozradil Sandru Bullock, Lauren Conrad se zase proměnila v pohádkovou vílu s objemnými šaty.

Foto: Facebook, Pinterest, WWD