Hudební mix pro adventní čas

/ Redakce

Adventní čas je časem pohody s rodinou i s přáteli. Kvalitní výběr hudby patří k setkávání stejně jako příjemná společnost. Tak co si pustit nejen ke štědrovečernímu stolu či na kterého interpreta zajít?

Vánoční koledy zní v obchodech i v našich uších od listopadu a ne všechny jsou tím pravým pro poslech o adventním volnu. Přinášíme trochu hudební inspirace, která rozhodně potěší nejen vaše uši.

Frank Sinatra

Frank je sázkou na jistotu. Vánoční hity, klasické hity i ty, které přezpíval Robbie Williams. Vánoční album „a Jolly Christmas from Frank Sinatra“ vám navodí pohodovou atmosféru s nádechem romantiky.

profimedia-0023639029

Forever Gentlemen

Album známých francouzských umělců, kteří nazpívali světoznámé jazzové i swingové hity padesátých let. V albu najdete například „Fly me to the moon, New York New York či My way“ a k písním vznikla také velmi krásná videa. V albu uslyšíte zpívat například sympatického Corneille, Vincenta Niclo či Paul Anku, dámy zastupuje skvělá Claire Keim i Tal Benyerzi.

Christmas mix Michael Bublé

Kanadský zpěvák natočil před několika lety album plné vánočních hitů, které se stalo okamžitě jedním z nejprodávanějších a drželo se na předních příčkách hitparád. V albu nechybí všechny oblíbené hity „Let It Snow, All I Want for Christmas Is You, Holly Jolly Christmas…“ a rozhodně stojí za to si ho poslechnout.

Diana Krall album – Christmas song

Talentovaná jazzová pianistka, zpěvačka a skladatelka Diana Krall se také zapojila k řadě umělců, kteří milují Vánoce a natočila album vánočních skladeb společně s Clayton-Hamilton Jazz Orchestra. Jde o její první studiové album s velkým orchestrem a tehdy celkem deváté v řadě vůbec. Diana Krall se ujala aranžmá skladeb, hraje na piano a samozřejmě zpívá.

Vojtěch Dyk & B-Side Band 

Na začátku prosinc se na pultech obchodů objevilo první studiové album Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu, v jehož čele stojí Josef Buchta. Autorské cd s názvem Deska završuje čtyřletou spolupráci Vojtěcha Dyka právě s B-Side Band a objevuje se na ní vesměs zcela nový repertoár nový repertoár, který pro Vojtěcha Dyka a B-Side Band vytvořili přední čeští autoři. Jako příklad je možné jmenovat Ondřeje Brouska, Borise Urbánka nebo Tomáše Vunderle Koudelku, který zároveň účinkuje v B-Side Bandu jako baskytarista.

Jan Šmigmátor

Český jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21.století s noblesou ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett. Můžete ho slyšet v jazzových klubech, na festivalech a koncertech doma i v zahraničí, ale především tam, kde jsou jazz a swing vítanými hosty.

Foto: Profimedia.cz, Facebook.com