Hugo Boss se mění, pozvedne ho Jason Wu

Před půl rokem převzal americký miláček Jason Wu německou značku Hugo Boss, aby jí dal zcela novou, přitažlivou image. Nyní už chystá video a první přehlídku na New York Fashion Weeku.

Mladého amerického návrháře Jasona Wu si celý svět zamiloval potom, co jeho šaty oblékla Michelle Obama na presidentský inaugurační ples v roce 2009. Dnes už jeho talentu nevěří pouze zákaznice, ale také gigantická německá společnost Hugo Boss, která mu vloni v červnu svěřila kontrolu nad dámskými kolekcemi i novou tváří značky.

Mezi zásadní změny, které už Wu stačil realizovat, patří zcela jistě představení kolekcí v rámci newyorského týdnu módy (debutovou kolekci tam předvede už za několik dní), nová vůně, jejíž tváří je Gwyneth Paltrow, i současnější vizuální prezentace. První posun tohoto bodu je zajisté video, které natočili Inez & Vinoodh s modelkou Edie Campbell ve slavném skleněném domě Philipa Johnsona, evokujícím městečko Metzingen, kde brand sídlí.

Přestože více než polovinu tržeb značce obstarají pánské kolekce, ty dámské nikdo zanedbávat nechce. Často víceméně bezpohlavní ženské kostýmky a soupravy pro byznysmanky tak Jason Wu nahradí stejně formálními, ale mnohem více chic kousky s důmyslnými detaily. K “bossovské” přísnosti přidá vyloženě feminní elementy.

Z nové kolekce, tedy té na podzim/zimu 2014, známe pouze jeden černý model tvořený vypasovaným kabátem, kalhotami, sandálky na podpatku a hranatou koženou kabelkou. Právě tento outfit by se měl objevit i ve videu zveřejněném 7. února.

Foto: WWD