Děti mají svůj vlastní styl, věřte mi!

/ Redakce

Dnes nejsou slavní jen dospělí, ale i jejich děti, které často ve sledovanosti poráží své rodiče. Když se narodila Suri, dcera herce Toma Cruise a Katie Holmes, spustil se boj o její první fotografii.

Následovala dvojčata módní ikony Sarah Jessica Parker a zlatým hřebem dětského barometru se stala dcera Victorie Beckham nesoucí  i hrdé módní jméno Harper. Její první krůčky, tedy v náruči její matky, vedly do obchodu Marca Jacobse, kde se nechala i stylově přebalit pod přísným dozorem prodavaček. Již od narození nechybí v první řadě  módních týdnů v New Yorku, kde letos dokonce získala čestné místo po boku Anny Wintour. Její sny se plní tryskovou rychlostí a ani neví, že se tak děje. Paparazzi a novináře však nezajímá její baculatá tvář, první krůčky či slova, ale její styl, který se očekává, že bude stejně vytříbený jako její matky.

Říká se, že rodiče vnáší do svých dětí své nesplněné ambice. Matky rády zdobí a oblékají své dcery, aby udělaly dojem na okolí, a nehledí na pohodlí dětí samotných. I já si myslela, že to tak je. Realita mi však ukázala, jaký je skutečný stav věci. Když jsem na svůj facebook dala první fotky mé tříleté dcery, hned mi řada přátel dala najevo, že jaká matka taková dcera. Ráda bych však uvedla vše na pravou míru a možná tak ospravedlnila i řadu celebrit, jejichž děti jsou stylovější než leckterá módní ikona nebo naopak vypadají jako by právě opustily cirkus.

Jelikož mám každé ráno sotva hodinu, abych vzbudila děti, vypravila je do školy a školky a navíc dala sebe do podoby přijatelnosti, netrávím příliš času před zrcadlem a o oblečení mívám jasno již předešlý večer. Má dcera ať si oblékne cokoli, ihned míří před zrcadlo, kde se ta třikrát otočí kolem své osy. Pokud se sukně dostatečně netočí, striktně ji odmítne. Jako každá máma jsem šetrná a některé oblečení schovávám, co kdyby náhodou. O víkendu jsem vyprala punčocháče po synovi, které jsou pruhované a slušivé i pro holčičky. Když je dcera (upozorňuji 3 roky a 6 měsíců) uviděla na topení, obrátila se na mě se slovy, tyhle punčocháče nejsou moje viď. Já přeci nosím jen růžové“. Bylo mi jasné, že je mohu opět uklidit tam, kde léta byly uschovány pro další generace:-).

Je těžké se jí často zavděčit. Je to osobnost, která se nehodlá podrobit autoritě a o svém stylu má očividně zcela jasno, protože ve všem ostatním je docela přizpůsobivá a nekonfliktní. A tak je velmi těžké kritizovat styl dětí slavných. Není na místě kritizovat rodiče, že jejich dítka chodí neadekvátně oblečené. Nikdy nevíte, co zatím je. Stačí si jen uvědomit, že již stoleté pohádky nás učí, že Popelka ohromila svého prince jako dokonale oděná v dlouhých šatech a skleněných střevících a ne jako umouněná od popela.

Foto: Profimedia.cz