Iconiq doporučuje: Naše oblíbená místa v Praze

/ Redakce

Kam naše redakce ráda chodí na drink, kafíčko nebo na procházku? Čtěte a inspirujte se!

Michaela, šéfredaktorka

Ráda chodím na snídaně do kavárny Amandine, na večeře s kamarádkami do Lavande a kdybych měla jít do baru, což je teď nesplnitelný sen, tak určitě do Tretter`s. Momentálně nejraději nakupuji v COS a z pracovního hlediska nejvíce času trávím v Pařížské.

 

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-21-19-40

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-21-17-44

Anna, lifestyle redaktorka

Oázou v centru Prahy je pro mě rozhodně kouzelná restaurace a kavárna Styl a Interiér. Večer posedět chodím nejraději do baru NoD nebo do Café Pavlač. Nejlepší moscow mule ale stejně dělají v Groove Baru. Na skvělé hotovky do Lokálu a pro knížky jedině do Luxoru na Václavském náměstí. Na dlouhé víkendové procházky si ráda dojedu do Divoké Šárky, je to tam kouzelné za každého počasí. A nesmím zapomenout zmínit také můj milovaný Karlín. Teď jsem se po pár letech přestěhovala zpátky a už bych neměnila.

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-30-00

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-30-42

Silva, módní redaktorka

Nejoblíbenějším pracovním místem je pro mě jednoznačně Žižkavárna. Nevím, jestli to bude jejich skvělou kávou, dorty, útulným interiérem, nebo tím, že bydlím jen o pár ulic od ní. I přesto, že se s novými kavárnami doslova roztrhl pytel, tak zatím stále vítězí Bistro proti proudu. A pokud jde o ty novější, tak mě hodně baví Vnitroblock. Můžete si tu dát dobrou kávu, dort, víno, zajít na výstavu, poslechnout si hudbu, nebo omrknout nejnovější designérské kousky v Signature store, který je součástí prostoru. A taky ten prostor! Nejlepší gin&tonic vám namíchají v Groove Baru. Vlastně úplně všechny drinky. A když nejde o jídlo a o pití, tak na procházky nebo běhání je skvělá Parukářka. Není tu tolik rušno jako jinde, je tu výhled na celou Prahu, krásné domy okolo a hlavně – v létě je tu možnost grilování. Znáte snad lepší místo?

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-32-05

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-32-27

Tereza, módní redaktorka

Miluju kavárnu Café Jedna. Je přímo dole ve veletržním paláci a má zvláštní uměleckou, kreativní energii a hned vedle je Page 5, knihkupectví s knížkami o umění. Dokonalé. Navíc tu vaří super kávu, polévky, obsluha na jedničku a můžete tu sedět třeba celý den a pracovat, krásně se tu o vás postarají. Na zmrzlinu (hlavně jahodovo-banánovou) chodím nejraději do Světozoru ve Vodičkově ulici. Vždycky si s ní pak jdu sednout vedle do Františkánské zahrady. Dalším mým oblíbeným místem je Galerie Rudolfinum, skvělé výstavy a nádherné prostory. Miluju také nábřeží, jak to tam v poslední době ožilo. Když tam sedím, vzpomenu si na Paříž, jak tam lidé sedí na břehu Seiny s vínem a sýry na dekách a pozorují vodu.

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-33-40

snimek-obrazovky-2017-01-10-v-14-34-36

 

Foto: Instagram