Iconiq má nové redaktorky

/ Redakce

Někdy v životě i v práci nastane chvíle, kdy je potřeba změna, nový vítr. Vše funguje, ale zároveň pociťujete, že to chce něco nového.

Asi jste již zaznamenali, že přesně takový moment nastal i pro samotný Iconiq. Na konci dubna došlo k několika změnám v naší redakci, které snad ukáže čas, že byly pozitivní. Na druhou stranu je potřeba říci, že s „odešlými“ redaktorkami Kamilou a Monikou skončila jedna etapa magazínu, která byla nesmírně podstatná. Byl to začátek, kdy jsme se museli prosadit v konkurenci, ujistit klienty, že tvoříme kvalitní profesionální portál, který má své čtenáře a hlavně úroveň. Dle všeho se nám to více než podařilo a Monika s Kamilou toho byly nedílnou součástí. Za to je třeba jim poděkovat a já osobně jim přeji to nejlepší v jejich dalších životních etapách.

obrázek-41

Mia Čentešová

Jejich nástupkyně vítám a vám čtenářům představuji. Prvním „nováčkem“ je zkušená novinářka a maminka 9 měsíčního syna Mia Čentešová. Její životopis čítá novinářské zkušenosti z portálu bleskprozeny.cz, dailystyle.cz, jenproholky.cz. Byla módní a kosmetickou redaktorkou časopisu Story, či externí novinářkou časopisu Flair. Za svou kariéru vyzpovídala nejednu slavnou osobnost či produkovala řadu módních editorialu.

Co pro tebe móda znamená?

Móda je pro mě vyjádření sebe sama, určité mé nálady, postoje nebo pocitů. Oblékám se podle toho, jak se cítím, mám ráda minimalismus, základní barevné tóny, které nerozmělňují podstatu.

Jaké jsou tvé profesionální sny?

Mým snem je dělat to, co mě baví a co mě dělá šťastnou. A to se mi v současné době daří.

Máš svou pracovní múzu či inspiraci?

Co se týká módy, kterou nosím, tak určitě si ráda prohlédnu zahraniční magazíny a některé blogy, nakonec ale stejně zůstávám u svých osvědčených kombinací a také u kožené bundy a růžových bot.

Je přehlídka, která je ve tvém hledáčku?

Přehlídka na, kterou bych chtěla jít? To jsou téměř všechny:-).

Máš osobnosti, které bys ráda vyzpovídala?

Určitě, a je jich velká spousta. Jedním z nich například Jean Paul Gaultier, kterého obdivuji snad odjakživa. V Čechách bych si pak velmi vážila rozhovoru s herečkou Soňou Červenou, která je neuvěřitelně zajímavá a šik dáma.

Mia Čentešová

Mia Čentešová

Cristina Pasquini

Druhou posilou je mladinká italská studentka Cristina Pasquini žijící a studující v Čechách. Navzdory nízkému věku má již řadu profesních zkušeností díky rodinné firmě zabývající se italským designem. Cristina je jako správná Italka milovnicí módy, která se pro ni stala profesním cílem.

Co pro tebe móda znamená?

Móda je pro mě formou sebevyjádření. Inspiruji se a chci inspirovat ostatní.

Jaké jsou tvé profesionální sny?

Ten můj profesní sen právě začal. Od malička mne zajímala móda a moci se jí zabývat i pracovně je pro mě profesní cíl. Moci předávat informace, dodat styl mužům i ženám, které to potřebují, nebo jen čistě vyplnit někomu módou čas při deštivém dni, je nesmírně naplňující. Pracovat v týmu Iconiqu je úžasné a doufám, že společně tento magazín vyzvedneme na světovou úroveň. Mým heslem je totiž: Miř daleko!

Máš svou pracovní múzu či inspiraci?

Bude se to zdát jako klišé, ale múzami mi vždy byly ženy, stylové ikony, vedoucí nejznámějších módních magazínů. A nejen ony. Celé týmy co se podílí na tvorbě finálního časopisu, který když každá vášnivá čtenářka otevře, cítí nespoutané nadšení a motýly v břiše. To je totiž efekt, který při nahlédnutí například do Vogue pokaždé zažívám.

Je přehlídka, která je ve tvém hledáčku?

Neminu ani jednu módní přehlídku – odsud přeci pochází většina inspirace! :) Mezi mé oblíbence ale rozhodně patří Donna Karan, Miu Miu, Burberry a „božský Karl” aneb Karl Lagerfeld (Chanel).

Máš osobnosti, kterou bys ráda vyzpovídala?

Takových osobností je mnoho. Pokud bych ale měla možnost vybrat si jakoukoliv osobu na světě, byla by to Grace Coddington (stylistka, módní redaktorka Vogue). Je jednou z osobností, které na mne měly největší vliv jak v inspiraci, tak samotné tvorbě. Její kreativita nemá meze a zajisté by to byla jedna z prvních otázek, které bych ji položila.

Cristina Pasquini

Cristina Pasquini

Snad jsem vám tímto nové posily naší redakce více přiblížila. Čtenost Iconiqu stále stoupá a já věřím, že díky novému týmu, inspiraci, obsahu bude stoupat i nadále.

Foto: Soukromý archiv