Iconiq opět v novém

/ Redakce

Ano, Iconiq je opět v novém a bude v novém. Přemístili jsme redakci do větších prostor a dolaďujeme i nový design našeho on-line magazínu.

Stěhování a inovace se staly mým mottem pro tento rok zdá se. Nový rok jsem odstartovala stěhováním své rodiny do nového domu. Jen, co se mi podařilo vše uvést do života schopného stavu, rozhodla jsem se přestěhovat i naši redakci. Když už jsem v tom balení krabic byla tak zručná, tak proč neudělat hned další změnu. Redakci Iconiqu nyní nově najdete na adrese Chodská 3, Praha 2, kde jsme našli prostory, které jsou inspirativní, a dovolím si říci, že navíc stylové.

A jak by také ne, když je objevila Kamila Písaříková, která kromě psaní a focení je i skvělou designérkou. A aby toho nebylo málo a rok koně stál skutečně za to, tak i design našeho magazínu se bude lehce měnit. Chceme ho zjednodušit a více vyzdvihnout fotografie, které jsou v módě tolik unikátní a podstatné. Nedivila bych se, kdyby mě má rodina i redakce posadila do rakety směřující k Marsu, protože by měly jistotu, že se už nevrátím a s věčným stěhováním dám konečně pokoj. Na druhou stranu oni vždy všichni trochu remcají, ale ve finále jsem dostala pochvalu, že to mělo smysl a nové prostory (jak ty rodinné, tak pracovní) jsou vlastně mnohem lepší než ty původní.

obrázek-3

I při náročném stěhování jsem však nezahálela a sledovala dění kolem nás. A musím podotknout, že jsem se nestačila divit. Měsíc březen byl opět bohatý na módní a společenské události. Tou módní byla bezpochyby Prague Fashion Night, kterou zaštítila opět topmodelka Petra Němcová. Jak byla tato noc úspěšná, je těžké posoudit. Nicméně pro mě překvapující a zarážející bylo prohlášení módní guru Františky Čížkové, která na tiskové konferenci novinářům potvrdila, že ani ona nemá finance na nakupování v Pařížské ulici, kde se převážná část této události konala. Na otázku proč by tedy i obyčejné dívky (jak psala na stránkách Blesku) měly přijít do butiků právě tuto noc, odpověděla, aby se nechaly inspirovat světovou módou a poté zašly do H&M koupit si kopie. Tak to jistě byly prodavačky v těchto buticích nadšeny, že udělají po své pracovní době “chudým” holkám přednášku o aktuálních trendech, nabídnou jim drahé šampaňské a podle moderátora tiskové konference (který přítomným s úsměvem na rtech přislíbil letos i chlebíčky) i občerstvení a pak budou jen hledět na to, jak si módní řetězec H&M mne ruce nad svými zisky. A na to vše dohlíží automobilka Lexus, která tyto slečny jistě ráda do obchodních center rozveze.

Ale možná jsem jen nepochopila smysl této akce, která se letos konala již podruhé. A přitom může a ve světě i má tak velký potenciál pro luxusní značky a jednotlivé módní návrháře. V prvé řadě by ale neměla být spojena s bulvárem a lidmi, kteří pod tyto články píšou jen odporné komentáře, které shazují nejen světové značky, které dlouhá léta budují své jméno, ale i samotnou modelku Petru, které všichni s láskou vytýkají její špatnou češtinu a nepoukazují i na její světlé stránky jako její nadaci na pomoc obětem živelních katastrof. V této zemi máme opravdu vzácný dar vše s noblesou a ve vysokých podpatcích pošlapat a z ulice luxusu udělat laciný “boulevard”.

YAN_5775

Miluju módu a vše kolem ní. Vážím si lidí, kteří v ní něco dokázali. Ctím časopisy, které umí její kouzlo lidem ukázat v tom pravém světle. Obdivuju značky, na které se nestydím říci, ani já nemám dostatečné množství peněz. Nešlapu po nich a neshazuji jejich práci jenom proto, že nepatřím na jejich “guest či client list”. Jsem ale naštvaná, že se v této zemi stále nic a nic nemění a volanty otáčí lidé, kterým je to lhostejné a chtějí mít jen hezké fotky a dokonalé PR. Možná právě proto se ani nic moc nemění v ulicích našich měst a my stále jen kritizujeme, jak strašně se ti Češi oblékají a s jakým pohrdáním na módu hledí.

I duben bude v Iconiqu obsahově bohatý. Přineseme vám reportáže z několika módních přehlídek českých návrhářů. Navštívíme zástupce dalších značek na českém trhu a nahlédneme do jejich šatníků. Již dnes si můžete ověřit své znalosti z historie módy v našem novém Iconiq kvízu a vyhrát pašmínu černé barvy italské značky Basile. Můžete se těšit na rozhovory s významnými lidmi z oblasti módy (nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit).

Ava Gardner with Christian Dior

Začalo jaro a to ve velkém slunečném stylu, tak si ho pojďme užívat a o Velikonocích i trochu utrácet. Víte, že si máte pořídit něco nového, aby vás beránek ne…. To je příjemná tradice, té se i letošní Velikonoce držme. Třeba naše módní inspirace vám pomohou k tomu správnému výběru.

Mějte hezký a stále aprílový duben!

IMG_9952 copy

Foto: Profimedia.cz; Hermina.cz; Kamila Písaříková