Iconiq tip: Veganská gourmet restaurace i rychlovka na doma

/ Lenka Komrsková

Užíváte si veganskou kuchyni? Pak si nenechte ujít gourmet restauraci Etnosvět, kde vás čeká řada mezinárodních specialit. Nestíháte-li zajít si na dobrou večeři, sáhněte po zdravějších variantách kuskusu.

Mezinárodní gourmet

není populární jen u vegetariánů. Delikátní speciality ze všech koutů světa připravované mezinárodním týmem najdete jen pár kroků od stanice metra I.P. Pavlova na Praze 2. Vegetariánská a veganská gastronomie má bezpochyby svá specifika. Vizí celého týmu restaurace je ukázat hostům, že existuje celá řada ingrediencí, z nichž lze poskládat pestré, nezvyklé pokrmy. Na menu však mají své místo i klasické stálice světové gastronomie, jako např. pappardelle, risotto nebo čokoládový fondant. Vyzkoušet můžete i sedmichodové degustační menu. Cena vegetariánského menu je 1200 Kč, veganské vyjde na  1090 Kč.

Špaldový či čočkový kuskus?

Nestíháte zajít si do restaurace? Značka Arax představuje novinku v podobě speciálních kuskusů – špaldový (45 Kč), čočkový (30 Kč) a kukuřičný (30 Kč), které obsahují řadu vitamínů, jsou lehce stravitelné a přizpůsobené k rychlé kuchyňské přípravě. Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu uhlohydrátů, vlákninu, bílkoviny, vitamíny skupiny B, vitamin E, vápník, železo, fosfor a jen minimum tuku. Dodává energii a výborně zasytí, i když je lehký.