Iconiq tipy na víkend

/ Kamila Písaříková

Je tu pátek a s ním i představa víkendu. Pro ty, kteří se ještě nerozhodli co budou dělat, jsme připravili naše tipy, co plánujeme my v redakci, kam se chystáme i co bychom si přáli navštívit. Představíme vám také osvědčené tipy na knihy, výstavy i výlety.

Tento víkend bude v Iconiq redakci nabitý módou, kulturou i přípravami na Vánoce. Začíná první adventní víkend a to už znamená, že Vánoce jsou za dveřmi.

Módní redaktorka Ema Janáčková si o víkendu moc neodpočine, ale vůbec jí to nevadí a moc se na něj těší a zve vás na dvě módní akce. “Můj víkend bude tentokrát dost pracovní. Budu se věnovat projektu, jehož výsledek byste měli vidět v úterý, a půjdu se podívat na Grace´n´Glamour. Těším se určitě na Ivu Burkertovou / ODIVI, jejíž mikiny a průsvitné šaty jsou bezkonkurenční. A nakonec se stavím také v Czech Labels & Friends, kde právě probíhá pánský pop-up shop.”

10014_729738483706557_196163821_n

Redaktorka Monika Kolářová žije v Brně, kde se také pořád něco děje. “V sobotu se společně s kamarádkou chystám do královské kaple Hradu Špilberk, kde do konce roku probíhá výstava Symfonie kabelek, která vznikla díky soukromým sbírkám módních nadšenkyň i díky kulturním institucím. K vidění jsou zde dobové modely společenských toalet, historické pompadurky i módní doplňky, jež vyrobili studenti Střední školy umění a designu, stylu a módy a vyšší odborné školy Brno.”

2776_001_exp_kabelky_025 2780_005_exp_kabelky_024

Za sebe bych vás ráda pozvala na tradiční Vánoční výstavu do Olovnice, na kterou se chystám a o které jsme také psali. Mimo vánočních dekorací tu seženete i překrásné adventní věnce, které budou mít v mnoha rodinách svoji letošní premiéru už v neděli. Jinak i celý víkend bude patřit přípravám na vánoční svátky a to rovnou pečením 14ti druhů cukroví. Vyzkoušejte spolu se mnou tradiční francouzské makronky, které si podmanily celý svět a jejichž tradici započala francouzská značka Ladurée. Na našem Facebooku se nám pak můžete pochlubit fotkami svých sladkých výtvorů.

473c7559d654e58ba672eaffd84bcf35

 

Foto: Archiv, Pinterest.com