Iconiq tipy na víkend

Je tu pátek a s ním i představa víkendu. Pro ty, kteří se ještě nerozhodli co budou dělat, jsme připravili naše tipy, co plánujeme my v redakci, kam se chystáme i co bychom si přáli navštívit. Představíme vám také osvědčené tipy na knihy, výstavy i výlety.

Některé víkendy jsou na akce poněkud chudší, ale to se o tomto blížícím rozhodně říct nedá. S blížícími se vánočními svátky se s módními akcemi, trhy i designovými pop-upy roztrhl pytel.

Módní redaktorka Ema Janáčková vyráží hned na dvě z nich: 

“Přestože už mám dárky nakoupené, tento víkend si ještě projdu dvě akce, kde bych mohla sehnat nějaké drobnosti. První je designSUPERMARKET, trh, který podle mě předčil všechny ostatní “markety”, které se v Praze konají. Tentokrát nabízí slušnou sestavu designérů – módních i nemódních a dá se tam platit kartou. V sobotu tam navíc probíhá fashion talk s mojí kolegyní z radia Veronikou Ruppert, která se s hosty bude bavit o barevných trendech. V neděli to pak určitě musím stihnout na druhý “market”, který je však trochu neobvyklý. Pořádá ho totiž knihovna materiálů MateriO, která vystavuje český design z nejzajímavějších materiálů.”

Redaktorka Monika Kolářová bude mít víkend v poněkud sportovnějším duchu. “V Brně začíná Mistrovstvi světa ve florbalu žen, takže bych ráda všechny sportovní nadšence pozvala do haly Vodová, Češky se zde představí v pátek, sobotu i v neděli. Víkend nejspíš zakončím otočkou na vánočním charitativním koncertě pro Modrou berušku v brňenském klubu Fléda (finanční zisk z projektu bude sloužit k nákupu výtvarného a kreativního materiálu pro děti s autismem a jejich výtvarná vyjádření budou prezentována na webu www.modraberuska.cz. Současně bude realizována prodejní výstava v Brně).

Šéfredaktorka Míša Hošková pojme víkend rodinně a s celou rodinou se půjde podívat na Mikulášské trhy v Černošicích a vánoční strom na Staroměstské náměstí, bude popíjet horký vánoční punč a těšit se ze světýlek a pohody.

Advent by měl být čas poklidný a rozjímavý, užijte si ho také bez zbytečného shonu a hektiky. Přejeme vám z redakce krásný druhý adventní víkend!