-->

Iconiq tipy na víkend

/ Kamila Písaříková

Pátek je tu a s ním i naše pravidelné víkendové tipy. Pro ty, kteří se ještě nerozhodli co budou dělat, jsme připravili naše tipy, co plánujeme my v redakci, kam se chystáme i co bychom si přáli navštívit. Představíme vám také osvědčené tipy na knihy, výstavy i výlety.

S blížícími se Vánocemi se většina víkendových akcí zaměřuje především na ně, na pořízení posledních vánočních dárků i na poslední přípravy. Tento víkend také není vyjímkou a i naše redakce je toho důkazem. Také se zdá, že ten předposlední víkend před Vánoci bude více lidí trávit v rodinném kruhu.

Šéfredaktorka Míša Hošková se pokusí mít svůj víkend poklidnější než v minulých dnech. V sobotu pořádá vánoční setkání s celou redakcí v novém domě. Její neděle bude ve znamení výroby vánočních dekorací, které hodlá tvořit při poslechu vánočních koled. Několik tipů, na vánoční cd najdete zde.

41d1b7a1e8cc76532fba62a5479a84e2

 

Redaktorku Moniku Kolářovou vánoční přípravy pohltily natolik, že si dokonce stříká umělým sněhem sněhuláky na okna. “Jinak o víkendu se nejspíš s babičkou chystám k nám na hrad Pernštejn, v sobotu a neděli je zde možné projít se po nádvořích a prohlédnout si vnitřní prostory sýpky v rámci již tradiční akce “Pernštejn – Vánoce na sýpce”. Mimo ruch města a okolních vesniček je tak možné nakoupit chybějící vánoční dárečky, děti potěší možnost výroby v dílničce. Pokud budu v neděli v Brně, chystám se na Factory Fashion Market (prodejní výstava nezávislých designérů) a nesmím zapomenout ani na cukroví – vůbec poprvé chci zkusit vyrobit – do nebes vychvalované – čokoládové lanýže.”

Módní redaktorka Ema Janáčková má se svým víkendem jasno. “Protože mám příští týden narozeniny, tento víkend budu trávit hlavně s rodinou a přáteli. Nechce se mi sice pracovat, ale určitě budu chystat poslední rozhovor z naší malé série “Česká móda sluší”, kdy společně s bloggerkou Adélkou Mazánkovou (na ní) fotíme a zpovídáme naše talentované designéry. No a doufám, že zbyde i čas na pečení cukroví a přípravu “tekutých” vánočních dárků.”

Za sebe bych vás ráda pozvala na nedělní Dyzajn Márket na piazzetu Národního divadla v Praze. Zahřejete se svařákem, můžete shlédnout i módní přehlídku a nakoupit stylové dárky od českých tvůrců.