Iconiq vyzpovídal tvůrce seznamovací aplikace Pinkilin

/ Redakce

Date Now, Doubt Later je zcela výstižné motto, které mluví za vše. Randit a pochybovat až později nabízí mobilní aplikace jménem Pinkilin. V současné uspěchané době máme jen málo času na skutečné osobní seznamování a upřímně většina z nás tráví na mobilu více, jak polovinu nejen pracovního dne. Tak proč se právě přes mobil rovnou neseznámit. Rozhodně nesmělým to značně pomůže a přesně na to Daniel Habarta a Michael Živěla sází. O lásku jde v životě především.

Co vás vedlo k vytvoření seznamovací aplikace Pinkilin?

Chtěli jsme si jednak dokázat, že umíme dotáhnout původně jen inovativní myšlenku až do funkčního cíle. Naše aplikace skutečně pomáhá lidem překonat prvotní ostych z oslovení protějšku a je skvělou pomůckou zejména pro nezadané ženy, což je sám o sobě další dostatečný důvod.

Komu je vaše aplikace určena?

Pinkilin je zaměřen zejména na moderní aktivní ženy. Na ženy, které chtějí samy ovlivňovat svůj život.

Kolik lidí si aplikaci do této chvíle stáhlo?

K dnešnímu dni již přes 25.000 lidí, zejména v ČR, ale i na Slovensku, Rakousku apod. Máme uživatele de facto po celém světě, včetně Afriky a Austrálie, ale to jsou jen zatím první vlaštovky.

15541330_1025064950939153_8563817768820348108_n

Máte přehled, ke kolika seznámení již došlo?

Přesný přehled nemáme, aplikace neumožňuje tvůrcům získat žádné citlivé údaje. Ale z reakcí lidí a známých odhadujeme, že to budou řádově vyšší tisíce seznámení.

Věříte, že mladí se chtějí seznamovat přes internet a ne osobně na večírcích apod.?

Seznamují se všemi možnými prostředky, zajímá je výsledek. Naše aplikace za vás neudělá vše. Ale je úžasná v tom, že vám pomůže navázat první kontakt, který je naprosto klíčový, jak na internetu, tak třeba v baru.

Je aplikace určena pro vážná seznámení nebo spíše pro krátkodobá?

Každý si tam najde to své, náš záměr je samozřejmě ten, aby docházelo k vážnějším seznamováním, která dávají aplikaci vyšší smysl.

15844532_1035351193243862_6646154976805083770_o

Je aplikace zpoplatněna nebo jakým způsobem vydělává?

Pinkilin je zcela zdarma. Pokud ovšem chcete aplikaci využívat nadstandardně, jsou v ní nastaveny prémiové služby, které jsou již zpoplatněny. Málokdo si uvědomuje, že provoz takovéto aplikace stojí stovky tisíc měsíčně. Některé reakce lidí, apelující negativně na to, že je něco zpoplatněno, jsou tedy více než úsměvné.

Objevili jste se v časopisu Forbes, který vyhledává a píše jen o úspěšných lidech. Cítíte se tak? Věříte ve velkou budoucnost této aplikace a jaké jsou vaše další plány?

Jako úspěch vnímáme zejména to, že jsme dokázali z původní myšlenky vytvořit reálný business model. Pro finanční úspěch to ovšem nestačí. Čekají nás roky práce a další mohutné investice do IT provozu a marketingu, abychom dokázali aplikaci rozšířit třeba i do celého světa.

V jednom z článků jsem četla, že uvažujete o rozšíření do atraktivních letních destinací jako Mallorca nebo Ibiza, kam mladí jezdí za zábavou. Nezavání to tak trochu bezplatnou prostitucí? Nenamlouvejme si, že lásky z Ibizy pokračují i po létě.

Žijeme jen jednou, pojďme se i bavit :) Na seznámení musí být vždy dva, kteří chtějí totéž. O prostituci tedy nemůže být řeči.

15698359_1029750077137307_5642152021532485177_n

Vaší předností má být rychlé seznámení bez dlouhého chatování, není to rovněž trochu nebezpečné v současné době?

Má to stejná rizika, ale i výhody, jako když vás zastaví někdo na ulici nebo osloví v baru. V naší aplikaci komunikujete ovšem střízliví a schůzku si můžete dohodnout kdekoliv, kde se cítíte komfortně.

Vyzkoušeli jste si vy osobně aplikaci? A to do posledního bodu, tedy seznámení?

Samozřejmě, jsme testery nejen IT vlastností aplikace, ale i reálného seznámení. Musíme být perfektní ve všech oblastech. Jinak by nám uživatelé nemohli věřit a neumím si představit např. nové funkce aplikace, bez reálných vědomostí, co uživatelé vlastně chtějí.

Máte přítelkyně/manželky? Pokud ano, jak to ony vnímají?

Máme a moc nám fandí. Seznamují se také, feedback ženy je nejdůležitější.

Do aplikace se přihlašuje prostřednictvím Facebooku, co když nechci mít FB profil?

Přihlašování přes vlastní FB profil je úžasná věc. Z 99 % to odfiltruje uživatele, kteří by manuální registraci zneužili a vytvořili by tzv. fakeový profil. Každý, kdo je na Pinkilinu, má reálný a dohledatelný účet na Facebooku. A to je skvělé.

IMG_6444-620x413

Plánujete se stát jedničkou na trhu seznamování? A jak toho docílíte?

Nepolevíme, dokud nebudeme jedničkou v České republice. Narodili jsme se tady a víme, jak uvažují a co chtějí místní uživatelé. Není důvod, abychom se seznamovali přes americký Tinder nebo ruské Badoo. To jsou aplikace plné cizinců a lidí, kteří přijeli do republiky jenom na skok nebo dovolenou. My jsme vytvořili aplikaci zejména pro Čechy a Češky, kteří chtějí navázat opravdový vztah. Vždyť přeci o nic důležitějšího v životě nejde..

Aplikaci Pinkilin si snadno stáhnete na App Store nebo Google Play. Pinkilin i Iconiq vám přejí hodně hodně lásky.

Foto: Archiv firem; Facebook.com/Pinkilin