Igelitka, pytlík i klasika: Nejzajímavější kabelky na S/S 2014

/ Redakce

Móda je vždy o půl roku napřed. Ještě dříve, než se do obchodů pořádně dostanou zimní kolekce, už víme, jak vypadají ty následující, letní. Co nejzajímavějšího budeme moct vzít za půl roku do ruky?

Jak říká Carrie Bradshaw, kabelka je pouze malý pytlík, ale bez ní bychom se na veřejnosti cítily nahé. Ano, pro newyorskou sloupkařku to platí. Kdo sleduje seriál Sex ve městě, ví, že až na naprosté výjimky Carrie žádné gigantické kabelky nenosí.

Návrháři naštěstí myslí i na ženy, které toho s sebou musí tahat dost a dost. Nejnovější kolekce na jaro/léto 2013, které před pár týdny odhalily světové fashion weeky, tak přináší velké kabely, příruční taštičky i minipsaníčka.

Všechny velikosti kabelek pokryl módní dům Dior. Jeho kreativní ředitel Raf Simons vytvořil ke kolekci ladící speciální kousky s erby, zároveň však ženám nabídne klasiku Lady Dior, tentokrát i v hadím provedení. Roztomilé boxy střední velikosti na nadcházející léto připravili i oblíbenkyně britské princezny Kate Emilia Wickstead nebo mladičký Ryan Lo.

Zajímavé bylo rozhodně sledovat, s jakými kabelkami přijde tradiční britský módní dům Mulberry. Před několika měsíci ho totiž opustila kreativní ředitelka, matka Alexy, Lany i Willow, Emma Hill. Nám se líbí třeba čtvercová psaníčka evokující aktovku.

Neméně nás zajímalo, jestli a kam se posune značka Valentino, jejíž cvočky na kabelkách i botách poslední měsíce zaplavovaly módní internet i světové ulice. Bohatou kolekci inspirovanou operami o bájných příbězích doplnili návrháři Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli i taškami různých tvarů s indiánskými třásněmi. Místo ostrých cvoků je zdrsněly nýty plochými.

Jednu z nejkontroverznějších „kabelek“ na molo pustil designér Ashish, u něhož jsou na denním pořádku třpytivé výstřelky i barevné teplákovky. Jeho modelky totiž nesly luxusní verze igelitových tašek z flitrů, z nichž některé na sobě nesly i loga Coca Coly, použitá i na oblečení.

Ty nejzajímavější kousky na jaro/léto 2014 najdete v naší galerii…

Připomeňte si předzvěst trendů v obuvi na léto 2014!

 

Foto: Profilmedia.cz