Inspirace ze sociálních sítí: Body positive není jen o velikosti!

/ Redakce

O hnutí body positive se mluví především v souvislosti s váhou a velikostí oblečení. Tento pojem je však mnohem širší – body positive znamená spokojenost s naším celkovým přirozeným vzhledem, ať už je jakýkoliv. Prvním krokem je mít rád sám sebe, a tím druhým je přestat se starat o to, co si myslí ostatní – sociální sítě se staly místem, kde můžete získat motivaci k obojímu!

Akné není tabu

Akné, které bývá většinou spojováno s dospíváním, zdaleka nepostihuje jen teenagery. Určitě vám přijde povědomý hashtag #freethenipple, my ale oceňujeme i jeho další variaci #freethepimple. Ani akné totiž nepotřebuje zakrývat, a vrstva make-upu navíc pleť ještě více zatěžuje.

Pigmentové skvrny

Vrozených “nedokonalostí” existuje nespočet. Pigmentové skvrny ani jiná znaménka ale neznamenají důvod k nízkému sebevědomí. Na Instagramu najdete hashtag s jakoukoliv pleťovou zvláštností, na kterou si vzpomenete, a fotografie pod hashtagy potvrzují, že není důvod se za svou pleť stydět.

Unibrow je zpět

Frida Kahlo sice vznik sociálních sítí nezažila, nyní by na nich ale určitě figurovala jako vzor pro ty, které už nebaví vytrhávání obočí. Takzvané unibrow už není terčem posměchu. A vy se můžete bez ohledu na preference okolí rozhodnout, pokud si bujné obočí necháte nebo ne.

Summer body máme všichni

Také si vybavujete všechny ty reklamy na cvičení či produkty, které vám napomůžou k summer nebo beach body? Oboje už ale všichni máme, a žádná pravidla, jaká těla na pláž smí a jaká ne, naštěstí neexistují. Tak hurá k moři – v plavkách, které se vám líbí, a ne v těch, které si s vaším tělem “můžete dovolit”!