Instagram roku: kdo byl letos v módním světě nejsledovanější?

/ Silva Arsenie

Instagram se stal v posledních letech více než vlivným faktorem. Úspěch značky se už neměří jen dobrou reklamou, ale právě i počtem sledujících. Která značka letos získala nejvíce followerů a kdo je nejsledovanější modelkou?

Minulý týden byl zveřejněn seznam nejlépe placených modelek světa. V něm jsme se mohli také přesvědčit, že výsledky úzce souvisí s popularitou na Instagramu. Počet lajků a followers se stal jedním z ukazatelů oblíbenosti, který závisí na celé jejich kariéře. Není proto náhodou, že nejvíce vydělávající modelkou toho roku se stala Kendall Jenner. Ta kromě toho “titulu” získala prvenství hned v několika kategoriích Instagramu.

Oblíbenost na sociálních sítích není ovšem důležitá jen pro modelky a jejich kariéru, ale i pro samotné designéry a značky. Ta totiž vysoce ovlivňuje jejich byznys a celkové postavení na trhu. O síle Instagramu nás mohl v posledních měsících přesvědčit instagramový účet @diet_prada, který poukazuje na (ne)originalitu některých designerů a dalších přešlapů v módním průmyslu. Je tedy možné, že právě díky němu se Gucci objevil až na “pouhém” třetím místě.

A jak to vypadají další výsledky? Podívejte se na následující seznam.

Fotka s nejvyšším počtem lajků: Modelky

  1. Kendall Jenner (@kendalljenner)

 

Fotka s nejvyšším počtem lajků: Designéři

  1. Victoria Beckham (@victoriabeckham)

 

Top 10 nejvíce sledovaných modelek

  1. Kendall Jenner (@kendalljenner) 83.7M+ followers
  2. Cara Delevingne (@caradelevingne) 40.7M+ followers
  3. Gigi Hadid (@gigihadid) 36.7M+ followers
  4. Bella Hadid (@bellahadid) 15.6M+ followers
  5. Emily Ratajkowski (@emrata) 15.6M+ followers
  6. Chrissy Teigen (@chrissyteigen) 15M+ followers
  7. Gisele Bündchen (@gisele) 13.5M+ followers
  8. Miranda Kerr (@mirandakerr) 11.5M+ followers
  9. Candice Swanepoel (@angelcandices) 11.5M+ followers
  10. Adriana Lima (@adrianalima) 11.2M+ followers

 

Top 10 nejvíce sledovaných designerů

  1. Chanel (@chanelofficial) 25M followers
  2. Louis Vuitton (@louisvuitton) 19.9M+ followers
  3. Gucci (@gucci) 18.9M+ followers
  4. Victoria Beckham (@victoriabeckham) 17.7M+ followers
  5. Dior (@dior) 17.7M+ followers
  6. Dolce & Gabbana (@dolcegabbana) 15M+ followers
  7. Prada (@prada) 13.9M+ followers
  8. Michael Kors (@michaelkors) 10.7M+ followers
  9. Calvin Klein (@calvinklein) 10.6M+ followers
  10. Versace (@versace_official) 10.5M+ followers

 

Top 10 modelek, které získaly nejvíce followerů v roce 2017

  1. Kendall Jenner (@kendalljenner): 12.7M followers
  2. Gigi Hadid (@gigihadid): 8.6M followers
  3. Bella Hadid (@bellahadid): 6.1M followers
  4. Chrissy Teigen (@chrissyteigen):  5.3M followers
  5. Emily Ratajkowski (@emrata):  5.1M followers
  6. Cara Delevingne (@caradelevingne):  4.1M followers
  7. Taylor Hill (@taylor_hill):  2.6M followers
  8. Ashley Graham (@theashleygraham):  2.5M followers
  9. Gisele Bündchen (@gisele): 2.4M followers
  10. Barbara Palvin (@realbarbarapalvin): 2.2M followers

 

Top 10 designerů, kteří získali nejvíce followerů v roce 2017

  1. Chanel (@chanelofficial): 7.4M followers
  2. Gucci (@gucci): 6.3M followers
  3. Louis Vuitton (@louisvuitton):  5.3M followers
  4. Supreme (@supremeny): 4.6M followers
  5. Dior (@dior): 4.3M followers
  6. Victoria Beckham (@victoriabeckham): 4.1M followers
  7. Dolce and Gabbana (@dolcegabbana): 3.1M followers
  8. Prada (@prada): 3M followers
  9. Calvin Klein (@calvinklein): 2.6M followers
  10. Versace (@versace_official): 2.4M followers