Instantní opálení snadno a rychle

/ Redakce Foto: Archiv firem

Sezóna šatů, sukní a off shoulders topů je definitivně tu. K dokonalosti outfitu nám už jen chybí lehce bronzově opálená pokožka. Jak ji ale dosáhnout, když je dovolená u moře ještě v nedohlednu? Máme pro vás několik tipů na snadné a rychlé opálení. Samozřejmě bezpečnou cestou a navíc tak, že budete vypadat jako po dvoutýdenní dovolené v Karibiku.

Příprava pro bronzový základ

Základem dokonalého opálení, ať už toho falešného, nebo opravdového je jednoznačně připravená pokožka. To znamená pravidelná hydratace a peeling, díky kterému se zbavíte zbytků staré kůže a docílíte tak hladké pokožky, která je připravená na jednolité opálení. A bez fleků! Naším tajným tipem je peeling Mark Scrub, který obsahuje čistě přírodní složky. A to kávová zrna, kokosový a mandlový olej, třtinový cukr, sůl a vitamin E. Pokud jste stejně jako my kávový maniaci, tenhle produkt si pro jeho vůni a účinky zamilujete! Po aplikaci hydratujte celé tělo kokosovým olejem. Uvidíte, že budete mít zbrusu nové tělo!

Instantní opálení

Samoopalovací přípravky jsou skvělé. Opálí vás bezpečně, snadno a rychle. Navíc už dávno neplatí, že z nich budete mít nepřirozeně oranžovou barvu, fleky, a budete nevábně vonět. Stačí jen vybrat ten správný produkt! Vybrat si můžete ze samoopalovacích přípravků s postupným opálením, nebo z klasicky samoopalovacích, nebo z expresně opalovacích produktů. Jaké mají efekty a které produkty patří mezi ty nejlepší?

Samoopalovací mléko s postupným opálením

Patří mezi nejjednodušší a zároveň také nejpřirozenější produkty. Jedná se o klasické tělové mléko, nebo pleťový krém, které obsahují kapku samoopalovacího přípravku. To v praxi znamená, že s každým dnem jeho aplikace se vaše pokožka stává snědší. Díky jeho jemné koncentraci v kombinaci s hydratačním mlékem zajistí snadnou aplikaci. Vyhnete se tak flekům, nebo vynechaným místům oproti klasickému samoopalovacímu produktu. Jeho aplikaci doporučujeme nanést večer po koupeli. Ráno se vzbudíte s jemně bronzovou pletí a podle potřeby si budete každý den přidávat jeho intenzitu. Některá mléka slibují zhnědnutí už po dvou až pěti použitích. Vybrat se dá ze dvou variant a to pro světlou a tmavší pokožku. Mezi naše favority patří Dove Sunshine, St.Tropez Gradual Tan, Lóreál Sublime Bronze nebo Sephora samoopalovací tělové mléko s postupným opálením.

Samoopalovací mléko

Klasické samoopalovací mléko, které všichni jistě beze sporu známe. Jeho aplikace je rychlá, avšak a to více náročná. Stačí ho špatně rozmazat, nebo na některém místě vynechat a menší problém je na světe. U tohoto produktu je naprostou nezbytností dodržet přípravu pokožky před jeho nanesením. Mléko nanášejte v jemné vrstvě a pečlivě rozetřete na každičký centimetr vaší kůže. U míst jako jsou kolena, lokty, nebo kotníky uberte produkt na minimum. Tato místa jsou totiž “opálení” nejvíce náchylná. Po jeho aplikaci si důkladně umyjte dlaně a prsty, poté počkejte, než krém zaschne a oblékněte se do volného oblečení. Tady rozhodně platí vyvarovat se čemukoliv bílému. Skvěle funguje Bioderma Photoderm Autobronzant, Sephora Brume Autobronzant, nebo třeba samoopalovací pěna od St. Tropez.

Samoopalovací barva

Za hodinu vyrážíte a do nových šatů potřebujete opálené nohy? Vsaďte na bronezer produkt pro vaše nohy. S Benefit Zero Tan lines to nebude žádný problém! Přirozená barva během pár minut. Díky houbičce, která je součástí balení jednoduše aplikujete krém, který okamžitě opálí vaší pleť. Jedná se vlastně o takový “make-up” pro vaše tělo, který na konci dne jednoduše odlíčíte ve sprše za pomocí mýdla. Může být něco snad jednodušší?