INTERVIEW s Mirkou Hajdovou – přední vlasovou stylistkou

/ Redakce

Mirka Hajdová patří mezi nejlepší a nejprestižnější kadeřnice u nás i v zahraničí. Je členkou profesionálního týmu Redken Artists a podílí se na vzdělávání kadeřníků pracujících se značkou REDKEN.

V roce 2008 získala titul Koloristky Roku a následovala další prestižní ocenění. Mirka Hajdová působí v oboru více jak dvanáct let a za tu dobu spolupracovala na mnoha reklamních projektech s největšími mezinárodními společnostmi a magazíny.

PRAGUE FASHION WEEKEND 2012 svěřil vlasy svých modelek do rukou 25ti nejlepších kadeřníků značky REDKEN. Ti pracovali pod dohledem supervizorky Mirky Hajdové.

Proč jste přijala nabídku stát sa supervizorkou Prague Fashion Weekendu?

S Redkenem pracuji už asi 5 let a mám ho velmi ráda. Myslím si, že je to velmi „mladá“ a kreativní značka, takže mě spolupráce s ním těší a vážím si každého setkání s tak profesionálním týmem, jako je právě  pražský REDKEN tým. Proto jsem neváhala říct na jejich nabídku ANO. A zároveň to samozřejmě byla velká výzva a ty já mám velmi ráda – dávají člověku možnost se posunout dopředu.

Co vám přinesla tato spolupráce?

Poznala jsem díky ní další spoustu velmi zajímavých lidí a velmi dobrých kadeřníků.

Jak se vám pracovalo na letošním PFW?

Musím říct, že spolupráce byla až na některé drobnosti velmi příjemná a je velmi milé vidět, že se Praha i v módě posouvá kupředu.

Kdo rozhodoval, jaký účes se bude česat pro kterou přehlídku?

Bylo to částečně na dohodě s návrhářem, ale zároveň jsme museli vymyslet celý koncept vlasů tak, aby každá přehlídka navazovala na tu následující, jelikož se modelky rozdělené ve dvou skupinách po hodinách střídaly. Z čehož plyne, že jsme neměli moc času na přečesání vlasů. Řekla bych, že to byla pro mě asi ta nejnáročnější část – postavit ty účesy tak, aby návrháři byli spokojení a my abychom dokázali udělat vlasy, které budou vypadat na mole super. Věřím, že se to povedlo.

Na které přehlídky jste podle vás připravili nejzajímavější účesy?

Je to asi úplně neuvěřitelné, ale bylo to, jestli se nepletu, celkem 26 přehlídek a vlasy byly opravdu na každé z nich jiné. Nedokážu říct, které byly nejzajímavější… Vždy účesy doplňovaly modely návrháře, což některé relativně jednoduché vlasy posunulo na jiný level. Je to pokaždé o souhře celku.

Které stylingové produkty REDKEN se nejvíce používaly?

Naším hlavním pomocníkem se stal Iron Shape 11 z řady Heat Styling, je to úplně geniální produkt! Můžete ho použít, kolik chcete, vždycky jde z vlasů bez problému vyčesat a vlasy jdou stylovat nanovo!! I LOVE IT. Přípravek, který nám pomohl udržet dokonalý lesk a hebkost, je jednoznačně olej Argan-6. Vřele doporučuji!

Chtěla byste být supervizorkou i příští rok?

Být supervizorkou byla rozhodně zajímavá zkušenost, těžko ovšem říct, co se stane do příštího roku, tak bych tu odpověď nerada uspěchala. Ale každopádně by to pro mě byla velká pocta!

 

Foto a text: PR firem

0 Comments

Leave a Comment