Itálie: Kam k moři?!

/ Redakce

Pokud jste si jako vaši letošní dovolenkovou destinaci zvolili Itálii, jistě budete mít z čeho vybírat! Italská pobřeží přesahují totiž více jak 7.500 km, na kterých můžeme relaxovat, zahrát si beach volley, popíjet drink nebo se jen tak brouzdat v moři. Jistě jste tedy zvědaví, jaké destinace jsou v Itálii TOP, samozřejmě s ohledem na rozpočet a složení účastníků dovolené.

Zde je pár tipů na destinace, které jste možná doposud neznali.

Party dovolená

(různé cenové kategorie low-high)
• Rimini
• Riccione
V řadách nezadaných, mladých a chtivých po zábavě se jistě v těchto destinacích najdete. Nejenže se obě destinace nachází relativně blízko, jsou také velmi podobné – široké a písečné pláže. Je zde mnoho zábavných parků jako Aquafan nebo Mirabilandia. Večerní život zde funguje naprosto bezkonkurenčně, mnoho diskoték, barů a večerní programy jsou na denním režimu, možná také proto, že od 80. let se tato města zaměřují na sezónní turistický ruch.

Rimini

Rimini

Rodiny

(střední cenová kategorie)
• Maremma
• Caorle (doporučuje šéfredaktorka!)
Pro děti chceme to nejlepší! Proto je důležité, aby i děti dostaly svůj podíl pohody, které v dnešní době je čím dál tím méně. V okolí Maremma je rozsáhlá příroda a zeleň. Je to tedy optimální destinace pro ty, kteří milují přírodu v kombinaci s čistými plážemi a průzračným mořem. Obě destinace jsou poklidné a mnoho hotelů je na děti připraveno v podobě dětských hřišť, večerního příměstského divadélka a mnoha zajímavých kulturních akcí.

Maremma

Maremma

Exclusive

(vysoká cenová kategorie)
• Riviera delle pallme (Sardinie)
• Costa smeralda (Ligurie)
A pokud chcete zažít léto mezi VIP a plážemi připomínajícími více než Itálii tropické exotické destinace, poté zavítejte do těchto destinací. Průzračné moře, super jemné písečné pláže a nadstandartní služby s luxusním vybavením se koncentrují právě zde.

Costa Smeralda

Costa Smeralda

Foto: Archiv