Italská večeře, na kterou nezapomenete

/ Redakce

Pokud chcete hostit přátele v pravém italském stylu a vřelosti, toto je článek právě pro vás. Pokud je váš problém, že nevíte, kde začít a nemáte ponětí jaké jídlo uvařit, natož připravit stůl tak, aby vypadal jako od profesionála v podobě italských babiček, dám vám námět, jak vše s přehledem zvládnout v identickémm “stile Italiano”!

Prostírání

Pravé italské prostírání si striktně nepotrpí na ubrusech, a to i jedná- li se o formální večeře. Chcete-li dodat vašemu stolu italský nádech, ponechte ho v jeho rustikální kráse. Použijte tedy například pouze lněný běhoun nebo jednotlivé ubrousky pod talíře.

tablerunner

Talíře

Ručně zdobená keramika a terracotta jsou “must have” každé italské domácnosti především jižní Itálie. Servírujte těstoviny ve velké zdobné míse z terracotty a nechte, vaše hosty, aby si nabrali podle vlastní chuti a hladu.

vmf_vendor_pvu_3603370_1424368799871_89340

Jídlo

A nejdůležitější část? Takové typické italské menu pro návštěvu v hlavní roli s rybami a mořskými plody vypadá takto: jako předkrm zvolte krevetovo kalamárový “salát”, kterému v Itálii říkají insalata ai frutti di mare, jako první chod spaghetti allo scoglio (s mořskými plody a rajčaty) a jako hlavní chod různé gratinované ryby s názvem grigliata mista di pesce a nesmíte zapomenout na kvalitní bílé víno. Jako sladkou tečku volte ovocné sorbetto, nebo klasickou panna cotta rozhodně nic nezkazíte. Nezapomeňte důležitý detail, k dezertu se vždy v Itálii servíruje sladké víno Moscato!

frutti-di-mare

Hudba

Hudba tvoří také velmi důležitou část stolování. Zkrátka a dobře, dotvořuje scénografii a dodává italského ducha jakékoliv večeři. Skvělou doprovodnou hudbou může být playlist zpěváka ze staré školy Franka Sinatry. Pokud ovšem hledáte něco novodobějšího s klasickými prvky zvolte skupinu Blue Eyes, která písně legendárního Sinatry remixuje.

blueeyesbedstuy

Milá pozornost

Jako správný italský hostitel nesmíte zapomenout na malou pozornost! Skvělým a originálním dárkem na rozloučenou může být rostlina rozmarýnu. Bude hostům evokovat a připomínat vaši dokonalou večeři v italském stylu a bezchybnou pohostinnost. Navíc ji mohou využít oni sami ve vlastním vaření!

1446223830-rosemary-in-clay

Zdroj: Pinterest