-->

Jak být konečně spokojená? Máme 5 zaručených tipů

/ Tereza Spilková

Zdá se to jako nadlidský úkol. Být jednou provždy spokojená? Ano, jde to. Udělejte to pro sebe a začněte už dnes!

 1) Přestaňte se srovnávat

Největší zabiják štěstí a spokojenosti. Vždycky bude někdo mladší, hezčí, úspěšnější a bohatší než vy. Tak se tím přestaňte zabývat. Jednou z nejdůležitějších věcí, je soustředit se na to, co máte, za co jste vděčná. Ničí život není dokonalý, jde jen o to, jak k věcem a situacím přistupují. Štěstí je otázkou vnitřního nastavení. Všichni máme problémy, možná ani netušíte, co všechno musí řešit člověk, kterého obdivujete a přáli byste si být na jeho místě. Proto si užívejte svůj život takový, jaký je. Není náhodou docela fajn?

81e1a0af178a33a0a6c491bffbccc446

2) Nezáviďte

To je stejné, jako u prvního případu. Závist je hrozná věc. Koukněte se na to, co všechno máte. Nikdy nikomu nezáviďte, protože neznáte jeho příběh a jeho potíže. A pokud něokmu závidíte postavu, začněte cvičit, práci, snažte se co nejvíce to bude možné, vztahy, i na těch můžete zapracovat. Neztrácejte čas hloupým záviděním a raději se zaměřte na svůj vlastní život. Budete mnohem šťastnější.

3) Nic není tak horké

Až zase budete mít pocit, že se vám všechno vymyká z kontroly, zastavte se a párkrát se nadechněte. Vážne, správné dýchání je jedno z nejlepších antidepresiv. Vzpomeňte si na známé pořekadlo, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Platí téměř vždycky. Nemá smysl se ve svízelných situacích hroutit, nejdůležitější je zachovat klid a všechno si srovnat v hlavě. Až zase budete mít pocit, že se vám celý svět hroutí na hlavu, zkuste se uklidnit a vzpomeňte si, když se vám něco podobného stalo naposledy, také to dopadlo dobře, nebo ne až tak špatně, jak jste si představovala.27aaecc3e32b9fb0b828651334ece8a24) Teď a tady

Jediné, co máte, je teď. Zítra můžete být mrtví. Zní to hrozně, ale lidé, kteří jsou se smrtí srovnání a berou ji jako součást života, jsou mnohem spokojenější. Není to depresivní, stoikové měli k životu podobný přístup a byli to jedni z nejvyrovnanějších a nešťastnějších lidí. Takže si ty hezké šaty vezměte dneska a užijte si každou minutu dne, važte si všech lidí, které máte rádi a neberte je jako samozřejmost. Hledejte radost v maličkostech a buďte tady a teď.

envy

5) Váš osobní štít

Také vám dokáže zkazit náladu jeden nepříjemný pohled paní nebo pána v metru? Nebo přímo vám někdo řekl něco, co bylo dost pod pás a zasáhlo to vaše citlivé místo? Není to váš problém. Samozřejmě pokud se nejedná o něco, na čem můžete zapracovat a co vám pomůže se zlepšit. Hloupá kritika nebo negace lidí z okolí se vás netýkají. Nenechte si sebrat radost jinými lidmi, kteří pro vás navíc ani nejsou důležití. Zabývejte se jen lidmi, na kterých vám záleží a které máte rádi.

Bude to chvíli trvat, ale pokud se budete opravdu snažit, můžete si vybudovat ochranný štít, od kterého se jakákoli negace z okolí odrazí. Na všechny negativní pocity hned zapomeňte a zaměřte se na něco hezkého.

Fotky: Instagram